Yozgat doğumlu olan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ve babası eski Hükümet Tabibi Avni Erdoğan Karslıoğlu, Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret etti. 

Vali Kemal Yurtnaç’a, görevinde başarılar dileyen Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, kentin yatırımlarının artırılması noktasında Vali Yurtnaç ile istişarelerde bulundu.

Yozgat'ın yatırımlarla büyüyeceğini ve bu noktada Yozgat dışında yaşayan Yozgatlılara da büyük görevler düştüğüne işaret eden Vali Yurtnaç, "Yozgat'a ihtiyacı olan yatırımların çekilmesi yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin de katkıları ile olacaktır. Bu noktada Sayın Büyükelçimizin de destek ve yönlendirmelerinin olacağı muhakkaktır. İnanıyorum ki gurbetçilerimiz de daha iyi bir Yozgat için, geleceğe hazırlanan bir Yozgat için desteklerini esirgemeyecekler" şeklinde konuştu.
 
Gerek İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan gerekse de Almanya’da yaşayan Yozgatlıların yatırım yapmak istedikleri ve yarı zamanlı olarak Yozgat’a dönerek ata topraklarında yaşamak istedikleri konusu da görüşüldü. Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat’a yatırım yapmak isteyenlere sıfır bürokrasi ile destek vereceklerini, işlemlerin kolaylaştırılması için kamu görevlilerinin özenle ve gayretle çalışacağını belirtti.