Yozgat'ın gelişimine üniversite katkısı

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih karacabey, Bozok Üniversitesinin Yozgat’ın gelişip büyümesine büyük katkı sağlayacağını belirterek, bu konuda kurum, kuruluş ve esnafın da kendilerine yardımcı olup, sorunların çözümlenmesi konusunda elbirliği ile çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 26 Temmuz 2015, Pazar günü, saat: 14:35

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yerel basın mensuplarıyla Erdoğan Akdağ Kampus alanındaki tesiste bir araya geldi. Basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan Rektör Karacabey, Yozgat’ın ve üniversitenin gelişip büyümesinde basın mensuplarının da büyük katkısının olduğunu, üniversitenin gelişmesiyle, kendileri kadar basın mensuplarının da sevinip mutlu olduğunu kaydetti. Kendisinin Yozgatlı olduğunu, ancak uzun yıllar il dışında kaldığını belirten Karacabey, ''Üniversitemiz çocuklarımızın geleceğinin kurgulanması için önemli bir kurumdur. Yüksek öğretim kurumu olarak çocuklarımıza ve ailelerine yeni ufuklar göstermektedir. Bozok Üniversitesi genç bir üniversitedir. Üniversitelerin kurulmasından sonraki 10-20 ve 30 yıllar çok önemlidir. Üniversitemiz 9 yaşında, bu sebeple bizim için 10’uncu yılımız önemlidir ve biz de bu önemli eşiği en iyi şekilde geçeceğiz. Hedefimiz üniversitemizi bilimde daha başarılı bir hale getirip ülkemizdeki başarılı ilk on ilk beş üniversiteler seviyesine getirmektir. İşte o zaman üniversitemizi hem ilimize hem de ülkemize büyük katkılar sağlayacaktır'' dedi.

Üniversitenin gelişmesi ve Yozgat’a daha faydalı olabilmesi için üniversite halk birlikteliğini sağlama yönünde gayret göstereceklerini ifade eden Rektör Karacabey, “Basın mensuplarıyla sık sık bir araya geleceğiz. Bunun dışında yine sivil toplum örgütleri ile bir araya gelip, vatandaşımızın üniversiteden beklentileri, üniversitemizin halktan ve sivil toplum kuruluşlarından beklentilerini aktarıp fikir alışverişinde bulunacağız'' diye konuştu.

Bu yıl Bozok Üniversitesine 4 bin 100 öğrencinin kayıt yaptıracağına kaydeden Rektör Karacabey, Yozgat'ın Türkiye’nin en huzurlu ve güvenli şehri olduğunu, bu nedenle de Türkiye’nin her tarafından, şehrimize öğrencilerin Yozgat'a geldiğini, Yozgat halkı ve esnafının da gelecek öğrencilere iyi ve rahat edebilecekleri ortamlar hazırlamamız halinde sayının daha da artacağını sözlerine ekledi. 
Haber/Foto: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki