Yozgat'ı sanatla buluşturdular

Yozgat Nida Tüfekçi Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, açtıkları sergi ile eserlerini halkın beğenisine sundu.
Yayınlanma tarihi: 26 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 14:48

Cumhuriyet Meydanında, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından açılan sergiyi gezen Vali Yazıcı, eserleri yapan öğrenci ve öğretmenlerinden bilgi aldı.
 
Birbirinden güzel eserlerin beğeniye sunulduğu sergiyi Vali Yardımcısı Adnan Dalda, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve bazı kurum müdürleri ile birlikte gezen Vali Yazıcı, Güzel Sanatlar Lisesini önemsediğini belirtti.
 
Öğrencilerin güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim aldıklarını belirten Vali Yazıcı, “Güzel Sanatlar Liseleri bir ilde ve eğitim hayatımızda ayrı bir yeri var. Hayatımıza yeni sanatsal ve kültürel renkler katan bu okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerinin emeklerine sağlık.  Görüyoruz ki bu yıl da çok güzel eserler üretmişler. Güzel Sanatlar Liseleri bir ilde ve eğitim hayatımızda ayrı bir yeri var. Bir yemeğin tadı neyse Güzel Sanatlar Lisesinin de bir için anlamı odur. Güzel Sanatlar Liseleri illerin süsüdür, tadıdır, neşesidir. Özellikle resim bölümü, müzik bölümü olmadan birçok şey yarım kalır. Güzel sanatlar liselerimiz de bunu tamamlıyorlar gönlümüze, gözümüze hitap eden eserler ortaya koyuyorlar.” dedi.

 

Etiketler: nida tüfekçi   anadolu   güzel sanatlar   lise   sergi   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki