Yozgat’ı Daha İleriye Taşıyacağız

Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantısına katıldı.
Yayınlanma tarihi: 16 Kasım 2015, Pazartesi günü, saat: 18:42

Yozgat Valisi Abdulkadir  Yazıcı, İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantısına katıldı. Toplantıda 2015 yılının genel bir değerlendirmesini yapan Vali Yazıcı, 2016 yılında yapılacak çalışmalar hakkında da genel bir değerlendirme yaptı.
 
Kendisinin ve meclis üyelerinin Yozgat’a hizmet etmek için çalıştığını vurgulayan Vali Yazıcı, "Yeni bir döneme giriyoruz. Bu yeni dönemde daha önce başlamış olduğumuz projelerimizi bitirip, başlanmamış projelerde başlayarak vatandaşlarımıza daha güzel hizmetler sunacağız. Yorulmadan, bıkmadan, usanmadan hizmet aşkımızı zinde tutarak; hizmet süremiz bitip, geriye dönüp baktığımızda,  “emeğimizle, çalışmalarımızla bu memlekette taş üzerine taş koyduk” diyebildiğimiz projeleri hep birlikte yapacağız. Yozgat’ta çok ciddi işlere girişildiğini belirtmek istiyorum. Elimizde olan imkânları kullanarak, devletin çarkları içerisinde bu işleri yapıyoruz. Hiç birimizde keramet yok. Bizim farklılığımız bir yemeği lezzetli yapma, bir işi güzel yapma, parayı bereketlendirmeye çalışma ve daha verimli kullanmaktır. 12 farklı yerde çalışmış bir kardeşiniz olarak, Yozgat İl Genel Meclisi’nin çok hareketli ve müessir olduğunu belirtmek istiyorum. Hakikaten arkadaşlarımız ellerinden gelen bütün gayretlerin de üstünde kendi yörelerine faydalı olmaya çalışıyorlar." dedi.
 
Yozgat’ı Daha İleriye Taşıyacağız
Hedeflerinin Yozgat’ı daha ilerilere götürmek olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Özellikle, ilimizde yaşayan vatandaşlarımız dışında 3 kat nüfusun dışarda olduğunu göz önünde bulundurursak, dışarda ki insanımızın Yozgat’a geldiği zaman Yozgat’ta daha fazla kalması için bahanelerinin olması lazım. Bu konuda bizler de yeni projeler üreterek ve yaptığımız projelerin de kullanımını sağlayarak vatandaşlarımıza yardımcı olmamız gerekiyor. Bizim Yozgat olarak nüfusu artan bir il ve köyleri de yaşanabilir hale getirmemiz lazım. Köyünde suyu akmayan, yolu olmayan, sıkıntı çeken, toprağını sulayamayan, insanın köyde yaşamasını istemek doğru değildir. İnsan rahat edemediği yerde durmaz. Bizlerde bu ana maddeleri gidererek insanlarımıza daha güzel şartlar sunmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı ancak böyle topraklarında tutabiliriz. Yozgat olarak umut ediyorum ki gelecek daha güzel olacak. Biz bu yönde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Yeni dönmede de aynı şekilde nefesimizin yettiği kadarıyla bunu yapacağız” dedi.

Yozgat’ta yapılan ve yapılacak projelerin birbirini tamamlar nitelikte olduğunu vurgulayan Yazıcı, ayakları yere basan tutarlı projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

Etiketler: abdulkadir yazıcı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki