Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri'nde il genelinde görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle sabah kahvaltısında bira araya geldi.

Vali Yurtnaç, Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan AK Parti Yozgat 6'ncı Olağan İl Kongresi'nde Cumhurbaşkanından raylı sistem hattının şehir merkezine getirilmesini talep edeceklerini söyledi.

Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan AK Parti Yozgat 6'ncı Olağan İl Kongresi'nde Yozgat için Cumhurbaşkanından raylı sistem hattının şehir merkezine getirilmesini talep edeceklerini söyleyen Vali Yurtnaç,"Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geliyor. Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ile de konuştuk hep birlikte Yozgat'ta raylı sistemin gelmesiyle ilgili çalışma başlattık. Raylı sistem, hızlı tren garından üniversite güzergahı üzerinden Yozgat şehir merkezine gelecek. Raylı sistemin buraya gelmesi lazım. Yozgat'ta 18 bin üniversite öğrencisi var. Bu potansiyeli değerlendirmek gerekiyor" dedi.