Yozgat'a Bisiklet Terminalleri Kurulacak

Yozgat’ta bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak için çalışmalara koyulan Yozgat Belediyesi, şehir içine bisiklet yolu yapmak için kolları sıvadı.
Yayınlanma tarihi: 09 Mayıs 2015, Cumartesi günü, saat: 11:37

Yozgat’ta bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak için çalışmalara koyulan Yozgat Belediyesi, şehir içine bisiklet yolu yapmak için kolları sıvadı. Lise Caddesi’nden başlayacak ve Kentpark’a kadar devam edecek olan bisiklet yoluna natif yollar da oluşturulacak. Bisiklet yolunun yanı sıra vatandaşın hizmetine ise 3 bin civarında bisiklet sunulacak.

Cadde, sokak ve kaldırım çalışmalarını tüm hızla sürdüren Yozgat Belediyesi, şehirde bisiklet kültürü oluşturmak için kolları sıvadı. Lise Caddesi’nden Kentpark’a uzanan bisiklet yolu yapacaklarını belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, bu yola natif yollar yapmak içinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 

“BİSİKLET TERMİNALLERİ KURULACAK”
Şehir içine bisiklet yolunun yapılmasının ardından 3 bin civarında bisikleti Yozgat halkına sunacaklarını belirten Arslan, bisiklet terminalleri oluşturarak vatandaşlara kart vermek suretiyle bisiklet ile ulaşım ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayacaklarını ifade etti. Arslan; "Lise Caddesi’ne yapacağımız bisiklet yollarının amacı ekonomik açıdan dar olan çocuklarımıza bisiklete binme imkanı sağlamak. Önce bisiklet yolunu yapacağız, sonra bisiklet ile ilgili bir çalışmamız olacak. Bisiklet kullanmak isteyen çocuklarımıza bisiklet tahsis edeceğiz. Ayrıca bisiklet terminalleri oluşturup, insanların ihtiyaçları kadar ücretsiz bisiklet kullanmalarını kart vermek suretiyle sağlayacağız. Burada da özellikle Lise Caddesi’ne yaptık ki cadde çok göz önünde bir yer insanlar görsün ve özendirici olsun ve heveslensinler. Bu bisiklet yoluna natif daha başka mekânlarda da yapacağız. Şimdilik yolumuz Lise Caddesi’nden başlayacak ve Kentpark'a kadar devam edecek" şeklinde konuştu.

“LİSE CADDESİ YOZGAT’IN VİTRİNİ”
Bisiklet yolunun yanı sıra kaldırım çalışmaları hakkında da bilgiler veren Arslan, Lise Caddesi’ndeki kaldırım çalışmalarını 1 ay içerisinde tamamlayacaklarını da ifade etti. Lise Caddesi’ndeki kaldırımları şehre yakışır biçimde dizayn edeceklerini dile getiren Arslan: “Lise Caddesi’ndeki daha önce yapılan kaldırımların altyapısı iyi olmadığı için çökmüş ve şuanda yaptığımız çalışma çok kalıcı bir çalışma olacak. Kaldırımların altına beton atmak suretiyle yapacağız ve yaptığımız kaldırımlar bir daha bozulmadığı gibi şehre de ciddi bir estetik katacak. Lise Caddesi Yozgat'ın vitrini buraya harcanan paraya hiçbir zaman yazık diye düşünmemek gerek her geleni bu cadde de gezdiriyoruz. Her şehirde prestij caddeler var, bizim de prestij caddemiz Lise Caddesi. Vatandaşlarımızın ciddi bir gezme ihtiyacını böylece karşılamış olacağız. Hızlı bir şekilde Lise Caddesi’nde çalışmalara başladık. Aylarca Lise Caddesi’nde uğraşamayız burayı kısa sürede bitirmek istiyoruz. Çalışmalarımızın hepsini bir ayda bitireceğiz. İki taraflı ekibimizle çalışıp 30-40 gün içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız. İnşallah caddemizi Ramazan ayına yetiştireceğiz" dedi.

Etiketler: yozgat   bisiklet   yol   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki