Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nin Güven Dağı bölgesinde bu sabah pkk'lı teröristlerin havanlı saldırısında Yozgat nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Gökhan Peker şehit oldu.

Çukurca İlçesi'nin Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Güven Dağı bölgesinde, operasyonda olan askeri timlere, bu sabah pkk'lı teröristler tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Yozgat, Lök köyünden Uzman Çavuş Gökhan Peker şehit oldu.

Aynı bölgede sürdürülen operasyon sırasında teröristlerin yerleştirdiği mayın patlaması sonucu da 1 asker ağır yaralandı.

Şehidin babası Yetiş Peker oğlu Gökhan Peker ile iki gün önce telefon görüşmesi yaptıklarını söyledi. Şehit oğlunu en son iki ay önce izine geldiğinde gördüğünü dile getiren baba Peker, "İzinden döndükten sonra 45 gün dağa çıktılar. Dağdan ineli 1 hafta olmuştu. Telefonda, 'Baba merak etme, telefon çekmez, beni merak etmeyin, 2 günlüğüne çıkıyorum' dedi. 'İyi oğlum, yolun açık olsun, Allah esirgesin' dedim. Gitti. 2 günden sonra tekrar 1 aylık daha varmış, Ramazan'dan sonra izine geleceklerdi. Bunun bir de ikizi var, Hakkari merkezde o da uzman" dedi.

Olayı sabah öğrendiklerini belirten baba Peker, "Komutanlar geldiler, yataktayken haber verdiler. Üzüldük. Bu vatan bizim, yapacak bir şeyimiz yok. Vatan için canımız feda olsun. Ben 65 yaşındayım, ben de giderim. Ama bu teröristlerin kıranı eksinler yani bu devletimiz. Köküne darıyı eksin. Beni götürsünler ben de giderim. Bizim buradan başka, Türkiye'den başka gidecek yerimiz yok. Gözlerine, dizlerine dursun. Bu ülkenin ekmeğini yeyip, suyunu içiyorlar Allah belalarını versin. Daha 2 senelik evli, ben eşine deyim? Yapacak bir şey yok, Allah rahmet eylesin. Bu ülke bizim, bu vatan bizim. Gideceğiz, çalışacağız, çabalayacağız bu ülkeyi ayakta tutmak için. Ne deyim? İçim yanıyor" diye konuştu.