11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.

11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni'nde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sertifika alan oda ve borsaların sayısının 224'e yükseldiğini ve bununla iftihar ettiklerini söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu dünya genelinde ekonomik sıkıntıların devam ettiğine işaret ederek, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.​

Hisarcıklıoğlu, sertifika alan oda ve borsaların sayısının 233'e yükseldiğini ve bununla iftihar ettiğini dile getirerek, "Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra'daki, Paris'teki, Berlin'deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarımız da minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. TOBB ailesi içindeki 365 oda ve borsanın 233'ü dünya standartları üstünde hizmet verdiklerinin en somut belgesi bu" şeklinde konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, HDP'nin 1 Kasım seçimlerinden önce 'Türkiye partisi' olma iddiasıyla yola çıktığını belirterek, "Geldiği nokta itibarıyla bölge partisi bile olamadı. Çünkü siyaset üretmiyor. Terörü zaten şu andan itibaren kınamasını beklemiyoruz da. Onu kınayacak ne yürek var, ne de öyle bir görev verilmediği sürece ağızlarından bir söz çıkacağına inanıyoruz" dedi.
Bakan Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler’de gerçekleştirilen 11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni'nde, ahilik sisteminde üretimin belirli koşullara tabi tutulduğunu, bunlara uymayanların ise ticaret yapamadığını anlattı. Bakanlık olarak kırtasiyeciliğin önüne geçmek ve bürokrasiyi azaltmak adına mücadele ettiklerini vurgulayan Tüfenkci, bu çalışmaları iş dünyasının ihracatını ve gelişimini daha hızlı gerçekleştirmek için istediklerini söyledi. "Milletin efendileri değil, hizmetkarı" olduklarını dile getiren Tüfenkci, bu kapsamda oda ve borsalardan da vatandaş odaklı hizmet üretmelerini beklediklerini kaydetti.

Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, Yozgat TSO olarak Akreditasyon Sertifikasını 3 yıl önce aldıklarını ifade ederek, "Bu yıl da akreditasyon sertifikamızı yenilemiş olduk ve çok mutluyuz" dedi.

Akreditasyon sisteminde amacın, üyelere daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak ve diğer oda ve borsalarla iletişim içerisinde olmak olduğunu vurgulayan Özışık, "Akreditasyon ile borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, oda sistemimizin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, oda sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda ve Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır. Odamız bu kapsamda üyelerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Biz bu hizmet kalitemizi daha da yükseltmek için çalışıyoruz" dedi.

Akreditasyon sertifikasını TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan alan Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık ve yönetim kurulu üyeleri, birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.