Yozgat Sevdalıları, Sorgun'da Bir Araya Geldiler

Ankara’da oluşturulan 'Yozgat Sevdalıları Fikir ve Proje Kulübü' isimli oluşum Sorgun’da ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Yayınlanma tarihi: 03 Kasım 2015, Salı günü, saat: 16:26

Ankara’da oluşturulan 'Yozgat Sevdalıları Fikir ve Proje Kulübü' isimli oluşum Sorgun’da ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçleri Daire Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan öncülüğünde organizasyonu gerçekleştirilen buluşmaya Yozgat milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Ertuğrul Soysal, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Ankara’dan Yozgatlı bürokrat, iş adamı ve STK mensuplarının yer aldığı toplantıya Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kılınç katıldı.

Organizasyon Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Erdoğan yaptığı açıklamada, anlamlı ve çok özel bir günde, Cumhuriyet Bayramı’nda  Yozgat’ı, Anadolu’nun parlayan bir yıldızı haline getirmek için çalışmaya başladıklarını ifade ederek “Bu fikir ve proje kulübü üyeleri,  Ankara’da her ay toplantı düzenleyerek, Orta Anadolu Kalkınma Ajanslarına projeler sunacak. Böylelikle kalkınma ajansından Yozgat’ın alacağı payın yükseltilmesine çalışacağız. Ayrıca Resmi Kurum ve kuruluşlarımızın yatırım programlarında, Yozgat’ımıza öncelik verilmesi için çalışmalar yapacağız. Zaman zaman da değerli Yozgat milletvekilleri ile bir araya gelerek, geliştirdiğimiz projeleri sunacağız” dedi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey yaptığı konuşmada Yozgat için gönül veren ve sevdası olan insanların değerine vurgu yaparak; Bozok Üniversitesi’nin mevcut durumu hakkında bilgiler verdi ve bölge için önemine dair düşüncelerini paylaştı. Yozgat ve çevresinde üzerinde çalışılmaya değer potansiyellere değindi.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata  ise yaptığı konuşmada ilçelerde gerçekleştirilen “Yöresel Kalkınma Çalıştayları” hakkında bilgiler aktardı.

Yozgat milletvekilleri Akgül ve Soysal’da yaptıkları konuşmalarda, bu oluşumu destekleyeceklerini ve oluşturacakları fikir ve projeleri takip edeceklerini belirtiler.

Toplantı sonrasında programa katılan katılımcılar, küçük gruplar halinde çalıştay yaptılar.

Etiketler: yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki