Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminali Açıldı

Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminalini ve Kuğulu Parkın açılışı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 17 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 15:20

Yozgat Belediyesi tarafından yeniden düzenlemesi gerçekleştirilerek hizmet vermeye başlayan Yozgat Şehirlerarası Otobüs Terminalini ve Kuğulu Parkın açılışı bugün yapılan törenle gerçekleştirildi.

Terminalin açılışına Yozgat Ak Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, mülki amirler ve vatandaşlar katıldı.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan açılışta yaptığı konuşmada "Öncelikle Terminalimizin Yozgat'a, otobüscü esnafımıza, Terminal esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum."dedi.

Yozgat'ta önemli bir ihtiyacı karşıladığımız kanaatindeyim az önce arkadaşımızda ifade etti. Terminaller şehrin geliş vitrinidir. Şehir ile ilgili edinilecek ilk intibahlar burada edilir diyen Başkan Arslan "Bu açıdan baktığımız zaman Yozgat Terminali şehre yakışmayacak bir görüntü içerisindeydi ve burada çok acil bier şekilde bir düzenleme gerekiyordu. Aşağı, yukarı biz burayı sıfırdan inşaa ettik öyle söyleyeyim. Terminal binası tamamen yenilendi, yanında bir park, tuvaletler inşaatımız oldu. Birde ulaştırma müdürlüğümüz ve kafeterya inşaatımız oldu terminale ilaveten. Bunların yaklaşık olarak maliyeti 2 Milyon Liradır ama sadece terminal binası değil etrafındaki park, tuvalet ve ek bina ile birlikte komple yapılan bir düzenlemedir." diye ifade etti.

Başkan Arslan konuşmasının devamında şunları kaydetti "Terminal Yozgat'ın iftihar edeceği bir mekan haline geldi. Ben ayrıca bir başka yönden de mutluyum, bu terminalde büyümüş, bu terminalin ekmeğini yemiş bir insan olarak, aşağı yukarı şöyle söyleyeyim bu terminalde ki en eski esanflardan birisi olarak kardeşlerime,arkadaşlarımıza, dostlarımıza böyle güzel bir mekanı hediye ettiğimiz için de mutluluk duyuyoruz. Bundan sonrası içinde beklentimiz şudur gerçekten Yozgat'a yakışır ve Türkiye standartlarında bir mekan oldu. Küçük ama çok güzel mekan ve Türkiye'de ki en güzel terminal binalarından birisi oldu. Küçük diyenler oldu ama Yozgat'ın potansiyelini düşündüğümüz zaman bu terminal yeterli geliyor. İkinci bir konuda da bilgi vermek istiyorum zaman zaman şehir dışına yeni bir terminal yapılsaydı diyenler oluyor, bunlar bilmeden eleştiriyorlar bu şartlarda Yozgat'ın terminali başka yerde çalışmaz çünkü şurdaki manzarayı gördüğümüz zaman yani otobüsten çok minibüs var, bunun manası da şudur Yozgat terminali daha çok ilçelere hitap eden, ilçeriyle bütünleşik terminaldir. İlçe yolcusunu şehrin dışına götürüp taşımanız mümkün değil, bunu bilenler bizleri eleştirmez ama Yozgat hedeflediğimiz gibi büyür, çevre yolumuz yapılırsa inşallah bu dönemde Yozgat vekillerimiz bu işi takip edeceklerine inanıyorum 10-15 sene sonra şu an ihtiyaç yok, o zaman yeni bir terminal yapaılır, burası da ilçe terminali olarak kalır. Çok güzel bir mekan oldu hayırlı uğurlu olsun. " 

Etiketler: yozgat   terminal   açılış   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki