Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Devlet Hastanesi Hastane Bilgi Yönetim Sistemini (HBYS) kullanan personellere, Akgün Yazılım Firması tarafından; Rönesans Sağlık Yatırım ve Turkcell yetkililerinde katıldığı, Yozgat Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda 4 gün sürecek olan eğitimler başladı. 

Şehir Hastanesi Projeleri kapsamında Rönesans Sağlık Yatırım ve Turkcell, 5 yıllık sözleşme imzalayarak dijital hastanenin temeli atıldı. 

Hasta Bilgilerine Tek Tuşla Ulaşılabilecek
Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; ”Yozgat Şehir Hastanesinde dijital hastane dönemini başlatıyoruz. Rönesans ve Turkcell arasında imzalanan 5 yıllık sözleşme ile sistem kesintisi yaşamadan, işlemlerin daha hızlı yapıldığı bir sistemle hizmet vereceğiz. Hastanemizde gerçekleşecek bu dijitalleşmeyle hastanın sağlıkla ilgili tüm bilgileri doğru, eksiksiz bir şekilde kayıt altına alınıp, istenildiğinde tek tuşla ulaşılabilecek. Böylece bir yandan hastaların teşhis ve tedavi süreçleri hızlanırken, sağlık personellerinin de çalışma hızı artacak” dedi.