Yozgat Şehir Hastanesi’nde “Anne Oteli” uygulaması. Hem annenin, hem de bebeklerin iyileşme sürecini güçlendirmek, olumsuzlukların da önüne geçmek üzere "Anne Oteli" uygulamasıyla, tek kişilik dört adet oda hazırlanacak.

Annenin hastane odası atmosferinden uzaklaşması, evinde hissetmesi için huzur ve sakinlik veren renkler kullanılacak. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, Yozgat Şehir Hastanesinde faaliyete geçecek Anne Oteli hakkında açıklamada bulundu. Kurca;” Anneler doğum yaptıktan sonra, kuvöz ihtiyacı veya çeşitli sebeplerle bebeklerinden ayrı kalabiliyorlar. Anne oteli sayesinde artık bebekleri ile aynı çatı altında hiçbir endişe taşımadan rahatlıkla kalabilecekleri bir ortam oluşturmayı hedefledik. Bebeğin annesinden ayrı kalması hem anne hem de bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Annede depresyon oluşuyor. Süt salgısında azalma meydana geliyor. Bu direkt bebeğin sağlığını ve bakımını etkiliyor. Açacağımız anne oteli sayesinde tüm bu olumsuzluklar önlenmiş olacaktır. Anne Oteli 4 oda ve 4 yatak kapasitesi sayesinde tüm bu olumsuzluklar önlenmiş olacak, hizmet kalite standartları artırılarak tam bir otel hizmetini annelerimize vermiş olacağız.

Diğer taraftan bazı bölgelerimizde kış aylarda olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşım imkânsız hale gelmekte, dundan dolayı da doğumu yaklaşmış gebelerin sağlık tesislerine ulaşması zor olmadır. Doğumu yaklaşan kışın ulaşım sorunu olan gebelerimizi de misafir edeceğiz” dedi.