Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde; hastane yöneticileri ve Rönesans Firması yetkileriyle ruhsatlandırma işlemleri başvuru sürecini hızlandırmak için toplantı düzenlendi.

Yozgat Şehir Hastanesi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda; Yozgat Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. İsmail Şimşek’in yaptığı açıklamada; resmi açılış süreci başladığından dolayı, yapılacak olan iş planı öncelik sırası belirlendiği, gerekli ruhsatlandırma için kurumlarla iletişime geçilmesi, gerekli evrakların hazırlanması, personelin kullanacağı cihazların eğitimi için eğitim planları düzenlediklerini söyledi. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada ise; "Ülkemizdeki tüm sağlık tesislerinin standartlarının belirlenmesi, ruhsatlandırılması ve ruhsatlandırma sonrası faaliyetlerinin mevzuata uygun olup olmadığı incelenmektedir. Ruhsatlandırma hem sağlık tesislerinin taşıması gereken önemli nitelikleri garanti altına almak, hem tesisler arasında standardizasyonu sağlamak, hem de tesislerin denetimine esas göstergeleri belirlemek açısından gereklidir. Hastanede laboratuvarlar, görüntüleme üniteleri, atık birimleri, kan merkezi gibi birimlerimizin ruhsatlandırma işlem başvurularını tamamlayarak, kaliteli standartlarına uygun hizmet vereceğiz. Resmi açılış işlemlerin tamamlanmasından sonra açılışını yapacağımız Yozgat Şehir Hastanesinde; mesai kavramı gözetmeksizin çalışan ekibime, Yozgat Devlet Hastanesi yöneticilerine, sağlık çalışanlarımıza, Rönesans Firması ve çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.