Yozgat nire gider Usta?

Seçim sonuçları hakkında ahmak kesmek gibi bir niyetim yok, olamaz da. Zira Yozgat seçmeninin vereceği oylar sonucunda ortaya çıkacak olan her türlü sonuç benim için normaldir.
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 10:19

Seçim sonuçları hakkında ahmak kesmek gibi bir niyetim yok, olamaz da. Zira Yozgat seçmeninin vereceği oylar sonucunda ortaya çıkacak olan her türlü sonuç benim için normaldir. O nedenle 4-0, 3-1, 2-2, 2-1-1 veya daha farklı sonuçların çıkmasından çok 7 Haziran sonrası hüzünlendiriyor...

Yozgat'ta yapımına başlanılan ve sürüncemede bırakılan Çamlık ve Polis Okulu ek binası gibi yatırımların seçimler öncesinde tamamlanmasına çalışılıyor. Peki diğerlerinin akıbeti ne olacak? Seçimlerden sonraya kalacak olanlar bir sonraki seçime kadar ödenek yetersizliğinden, yüklenici firmanın işi bırakmasından, malzeme yetersizliğinden gibi nedenlere bağlı olarak atıl bir şekilde kalacak. 'Kalacak' diyorum, zira önceki dönemlerdeki tecrübelerimiz bazı konularda bizleri böylesine kararlı ve kesin konuşmamızı vesile kılıyor.

Yatırımlar bir tarafa Yozgat'ın hızlı bir şekilde devam eden, seçim arifesinin, meydanlarının başlıca konusu olan göç olgusu unutulacak. İşsizler işsizliği adeta meslek edinecek. Yozgat kendi natifini kendisi üretmek zorunda. Üreteceği natifi olgunlaştırıp, hayata geçirilmesi konusunu ise meclise göndereceği isimler takip edecek...

Türkiye 7 Haziranda sandığa gidip, iktidarı belirlerken, Yozgat'ın yönü ne tarafa olacak? onu da 7 Haziran gecesinde hep birlikte göreceğiz ama değişen ve tahmin edilenlerin ötesinde bir şeylerin olacağı kanaatinde değilim.
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki