Yozgat Lisesi Gün Yüzüne Çıktı

Yozgat Valiliği tarafından tarihi Yozgat Lisesi’nde başlatılan çalışmalar yeni eğitim-öğretim yılı öncesi tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 20:59

Yozgat Valiliği tarafından tarihi Yozgat Lisesi’nde başlatılan çalışmalar yeni eğitim-öğretim yılı öncesi tamamlandı. Çevre düzenlemesi ile aslına dönüştürülen tarihi lisede ki çalışmaları Vali Abdulkadir Yazıcı yakinen takip ediyor.

Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık’la birlikte Yozgat Lisesi’de devam eden ve son aşamaya gelen çalışmaları inceleyen Vali Yazıcı, yıllarca bakım, onarım ve tadilat çalışmaları adıyla özelliğini kaybeden tarihi lisede, yeni düzenleme ile tarihi dokunun canlandığını belirtti.

Tarihi Yozgat Lisesi’nin özel bir konumuna getirileceğinin altını çizen Vali Yazıcı, buradan mezun olan öğrencilerin de ayrıcalıklı olacağını söyledi.  Vali Yazıcı, Yozgat Lisesi çevre düzenlemesiyle birlikte aynı bölgedeki bulunan Celal Atik Orta Okulunun da yapımı devam eden yeni binasına taşınmasıyla birlikte kamu binalarından kaynaklı daralmanın ortadan kalkıp, şehrin nefes alacağını ifade etti.
 
Yozgat Lisesi Binasının Kaybolan Yüzü Yeniden Ortaya Çıktı
Vali Yazıcı, 120 yaşındaki tarihi Yozgat Lisesi binasının çevresinin dolgu yapılıp, ön kısmına ise yüksek taş duvar örülmek suretiyle görünmez hale getirildiğini belirterek, “Tarihi binanın çevresine bilinçsiz, plansız yapılan yapılar tarihi binanın görünümünü engelliyordu. Hazırlanan proje kapsamında Yozgat Lisesi binasının kaybolan yüzünü yeniden ortaya çıkartırken, yapılacak düzenleme çalışmaları ile Lise Caddesi'ndeki daralma da önlendi. Böylece Yozgat kent merkezinde insanların rahatça gezebileceği bir ortam sağlanmış oldu. Projemizin şimdiki aşamamızda, okulumuzun tarihi dokuna uygun bir şekilde, gece kendini gösterebilmesi için ışıklandırma çalışmamız olacak” dedi

Devam Eden Kursları Ziyaret Etti
Yozgat Lisesi içerisinde lise son sınıf öğrencilerine yönelik yapılan kursları da ziyaret eden Vali Yazıcı, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Burada öğrencilerin gelecekle ilgili planları hakkında tek tek öğrencilerden bilgi alan Vali Yazıcı, “Sizler tarihi ve önemi büyük bir okulda okuyorsunuz. Yozgat Lisesi’nde bugüne kadar mezun olan birçok tanınmış kişi oldu ve ülkeye yön verdiler. Sizlerde kendinizi asla yetersiz bulmayın ve hedefleriniz daima yüksek tutun. Ancak bu şekilde başarı elde edebilirsiniz” şeklinde konuştu. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki