Yozgat Köy Muhtarları Derneği Açıldı

Yozgat Merkez'e bağlı bulunan 99 köy muhtarını temsil eden Yozgat Köy Muhtarları Derneği’nin açılışı Vali Abdulkadir Yazıcı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'in katılımı ile gerçekleşti.
Yayınlanma tarihi: 12 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 16:10

Açılış törenine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Köy Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Uzel, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Muhtarlarımız Demokrasinin Başlangıç Noktasıdır
Muhtarların köylerinde seçilmiş insanlar olduğunu ve muhtarlarla işleri yürütme noktasında devamlı beraber olduğunu ifade eden Vali Yazıcı konuşmasına," Köylerde vatandaşlarımız taleplerinde, isteklerinde, düşüncelerinde ve eleştirilerinde ilk olarak köy muhtarlarımıza başvuruyor; onlarda bu istek ve talepleri bize iletiyorlar. Bu sebeple muhtarlarımız çok önemli bir görevi ifa ediyorlar. Muhtarlarımız, insanımızın derdiyle dertlenir, sevinçleri ile mutlu olur. İnşallah bu derneğimiz ilimiz için hayırlı olur " şeklinde devam etti.
Yazıcı, "Bir yerde ne kadar çok vasıflı insan varsa, ne kadar çok tecrübeli insan varsa,  ne kadar çok teşkilatlanmış toplum ve sivil toplum varsa orada hizmetler daha rahat gelir, problemler daha rahat çözülür. Yozgat ili olarak sivil toplum noktasında ciddi manada ilerleme var. Kendini temsil etmeyen, sözünü söylemeyen, bir araya gelemeyen gurubumuz yok. Her alanda bir teşkilatlanma var. Özellikle il merkezinde bu manada böyle bir kurumun varlığı bizleri de mutlu etti" dedi.
 
İlimizde Devam Eden Projelerle Yozgat Kabuğunu Kıracak
İlimizin dört bir tarafına bakıldığında son derece hızlı ve güzel bir kalkınma hamlesinin olduğunu ve bunlar tamamlandığında Yozgat’ın kabuğunu çatlatacağına inandığını ifade eden Vali Yazıcı," Yozgat merkez sınırları içerisinde 1700 dönüm bir alanda 3 etaptan oluşan Spor Vadisine başladık, İl Özel İdaresi bütçesinden bunu devam ettiriyoruz. Projenin 1’inci etabı 2 ay içerisinde bitecek. 1’inci etabı içerisinde il tipi gençlik merkezi, sporcu fabrikası ve yüzme havuzu olacak. Ayrıca 30 ayrı birim sosyal sportif açıdan faaliyet göstereceğimiz 30 ayrı birim olacak.  2’inci etabında tren, kayak, kayık, macera parkı gibi unsurların yer aldığı başka bir bölüm olacak. 3’üncü etapta da 93 bin ağacın dikimi yapıldı, 15 bin ağaç damlama sulama sistemi ile sulanıyor. Yine Yozgat’ımızın girişinde Kadın Termal Aqua ve Spor Kompleksi inşası devam ediyor. Özellikle hanımefendi kardeşlerimizi çok ilgilendiren bir tesis. Zemin katına ulaşıldı şuan çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor Çamlık bölgesinde ki düzenlemeler devam ediyor. 4 milyonluk bir harcama ile güzergâhını bitiriyoruz. Cezaevinin ihalesi tamamlandı. 4500 kişiyi ilgilendiren bir tesis olacak. Şehir hastanesi inşaatı devam ediyor. Adli tıp için ihaleye çıkıldı. İmam hatip kompleksimiz tamamlanmak üzere. İnşallah Yozgat Lisesini bitiriyoruz. Yanında Celal Atik Ortaokulu da Osmanlı Selçuklu mimarisiyle temeli atıldı ve başladı. Bunlar gibi birçok projemiz var ve hepsi son sürat devam ediyor" diye konuştu.
 
Vali Abdulkadir Yazıcı'nın yaptığı konuşmanın ardından derneğin açılışı yapıldı. Daha sonra dernek binasında Vali Yazıcı muhtarlarla bir süre sohbet etti.

Etiketler: köy   muhtarlar   dernek   açılış   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki