Yozgat, KOP'a Eklendi

KOP projesi kapsamında yer alan Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde illeri içerisine ilimizde dâhil edildi.
Yayınlanma tarihi: 14 Haziran 2016, Salı günü, saat: 12:14

Bölge illerinin kalkınmasına hız vermek amacıyla 2011 yılında kurulan Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi bölgedeki kalkınmışlık farklılıklarının ortadan kaldırılmasına yönelik projeler hazırlayıp, uygulamaya koyuyor. Bu proje kapsamında yer alan  Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde illeri içerisine ilimizde dâhil edildi.
 
Kalkınma Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren bölge kalkınma idarelerinin görev süreleri uzatılırken İlimizin Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgesi olması nedeniyle KOP idaresi kapsamına alındı.
 
Kalkınma Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Konya Ovası Projesi, Doğu Anadolu Projesi, Güneydoğu Anadolu Projesi ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdarelerinin görev süreleri Bakanlar Kurulu kararıyla 31 Aralık 2019’a kadar uzatıldı. Söz konusu karar 8 Haziran 2016 tarihli ve 29736 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak, aynı gün yürürlüğe girdi.  Aksaray, Konya, Karaman ve Niğde illerini içine alan Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi’ne İlimizin yanı sıra Nevşehir’in de eklenmesiyle, KOP illerinin sayısı 6'ya yükseldi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki