Yozgat KEP'e Geçiyor

Yozgat, PTT'nin hayata geçirdiği Kayıtlı Ekonomik Posta Hizmetleri Sistem ( KEP) projesine geçmeye başladı.
Yayınlanma tarihi: 24 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 10:09

Yozgat, PTT'nin hayata geçirdiği Kayıtlı Ekonomik Posta Hizmetleri Sistem ( KEP) projesine geçmeye başladı. İl genelinde şu ana kadar 100 tane başvuru olurken, bu rakamın yılbaşından önce daha da artması bekleniyor.

PTT, 4 yıldır üzerinde çalışılan ve elektronik iletilerin güvenli olarak iletilmesini sağlamak amacıyla, iletilerin hukuki yaptırımını sağlayan sistem, resmi, özel, ticari her türlü belge veya yazının kurum kuruluş ve şahıslar arasında güvenli olarak gönderilip alınmasını sağlayacak.

Sistem artık, elektronik ortamda oluşturulan belgenin kişiler ve kurumlar arasında hukuken geçerli olmasını sağlarken, elektronik belgede "güvenli imza " ve "zaman damgalanması" kullanılması ile belge hukuki güvenliğe sahip olacak.

Resmi yazışmaların elektronik ortamda mevzuata uygun, uluslararası standartlarda ve teknik olarak güvenli bir şekilde yapılmasına imkan sağlayan bir sistem olan KEP, kullanıcılara genel e-posta hizmetlerine ilave olarak E-postaların ilgili kişiye gönderilip gönderilmediği, gönderilmişse ulaşıp ulaşmadığı, gönderilen epostaya erişilip erişilmediği, E-postanın iletilme zamanını tespit edecek, içeriğin değişmediğini garanti edecek, hukuken geçerli delil seti oluşturacak şekilde muhafaza etme imkanı sağlıyor.

Birçok yeniliği beraberinde getiren KEP sistemi kullanıcılara, zaman kazancı, kağıt arşiv kazancı, maliyet kazancı, resmi ve ticari işlemlerin hızlı yapılaması, ticari faaliyetlerin verimli yürütülmesi, çevrenin korunması gibi avantajlar sağlayacak.

Limited ve anonim şirketlerin kayıt zorunluluğunun bulunduğu sistemde, kayıt olan şirketlere e tebligat dışında bir bildirim olmayacak. Tebligatlar adreslere gittiği için de gelen tebligatı reddetme durumu da ortadan kalkacak.

Etiketler: kep   yozgat   ptt   ekonomik   posta  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki