Yozgat İŞGEM Yıkılıyor

Yozgat İş Geliştirme Merkezi’nde bulunan iş yerlerinin tahliye süreci başladı. Yozgat Belediyesi tarafından gönderilen tebligatın ardından yüzde 80 oranında iş yeri boşatıldı ve Ağustos ayının sonuna yıkım kararı alındı.
Yayınlanma tarihi: 07 Ağustos 2015, Cuma günü, saat: 14:16

Yozgat TSO’dan İş Geliştirme Merkezi’ni devralan Yozgat Belediyesi bu bölge ile ilgili çalışmalarına yoğunluk verdi. İŞGEM ve çevresinde bulunan alanı yıkarak bu bölgeye engelli ve engelsiz vatandaşlar için park alanı yapacak olan belediye İŞGEM’de bulunan iş yerleri sahiplerine de tebligat göndererek buranın boşaltılmasına başladı. Yüzde 80 oranında boşalan İŞGEM’in ay sonunda yıkılacağı öğrenildi. 

İŞGEM GEÇMİŞİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ
İş Geliştirme Merkezi’nin kuruluşu ile ilgili bilgiler veren Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün: “İŞGEM yıllar öncesinde iş adamlarının ve esnafların girişimleriyle TSO’nun projeleriyle birlikte bir çalışma yapmıştı. Bu çalışma kapsamında üretim, imalat amaçlı proje doğrultusunda başlanılmıştı. Yalnız süreç içerisinde bu proje zaman aşımına uğrayarak rotasyona değişime uğradı. İŞGEM daha sonra mobilyacının, kaynakçının, halı yıkamacısının bulunduğu bir hal almaya başladı. Ondan sonrada zaten TSO ile tahsis süreci dolmuş durumdaydı. Yaklaşık 5 ay önce bu tahsis süresi doldu ve iptalini gerçekleştirdik ve orayı bünyemize aldık.” şeklinde konuştu.

TEBLİGATLAR GÖNDERİLDİ
İŞGEM’deki iş yeri sahiplerine tebligat gönderdiklerini ve büyük çoğunluktaki esnafın iş yerlerini boşalttığını söyleyen Akgün, iş yeri sahiplerine sanayi sitesinde yeni işyeri tahsis edildiğini de ifade etti. Akgün: “Şeyh Osman Mahallesi’ndeki alanı değerlendirmek maksadıyla 3 gün önce Belediye Başkanımızla avam çalışmasına girdik ve park çalışmalarına başladık. İŞGEM’in olduğu yerde tahliye sürecini başlatmak suretiyle yıkımına başladık. Oradaki esnaf kardeşlerimize tebligatlarını gönderdik ve zaten yüzde 80 civarında dükkân boşaltılmış durumda. O konuda da duyarlı esnaflarımız bize yardımcı olarak dükkânlarını boşaltılar. Bu hafta sonu da 3 esnafımız dükkânını boşaltacak. Onlarında yeni sanayi sitesinde yerlerini ayarladık.” ifadelerine yer verdi.

ENGELLİ VE ENGELSİZ PARK ALANI OLACAK
Daha önce engelli parkı olarak planlanan alanı daha da genişleterek engelli ve engelsiz vatandaşlar için park alanı oluşturacaklarını dile getiren Akgün, bu çalışmayla ilgili projelerinin onaylandığını söyledi. Akgün: “Park çalışmamızın içerisinde engelli engelsiz vatandaşlarımız için parkımız olacak. Oranın çalışmalarıyla ilgili projemiz onaylandı. Bu parkı ihale ile yapacağız. Orayla ilgili tebligatlar yapıldıktan sonra burada bir yol genişleşme ve park çalışması yaptık. Ayrıca bu projede bir değişiklik yaptık. Orası tamamen engelliler için hazırlanmış bir proje idi. Ama biz daha geniş kapsamlı çalışma ile engelli ve engelsiz vatandaşlarımız için park çalışması yapacağız. Önceden engelli parkımız 6000 metre karelik bir alana yapılacaktı şuan alanımız 8000 metrekareye kadar çıktı. Bu park alanımız o bölge hitap edecek ve Kent Parka natif bir park alanı olacak.” görüşlerine yer verdi.

Etiketler: işgem   yozgat   belediye   ahmet akgün  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki