Yozgat'ın sorunlarına çare bulmak amacıyla açtıklarını iddia ettikleri ve sosyal medyadan yayın yapan Yozgat İnisiyatif Derneği, iddiasında bulunduğu asli görevini bırakarak çirkin paylaşımların yapıldığı sayfa olmaya doğru hızla gidiyor.

Sayfa yöneticilerinin, grup adına yapılan paylaşımlarda gereken özeni göstermemesi ve paylaşımlara yönetici onayı olmaması sonucunda ortaya çıkan paylaşımlar, hakaret içerikli paylaşımlara dönüşmeye başladı. Sayfada yapılan paylaşımlarla "Yozgat İnisiyatif Derneği" sosyal medyada, Yozgat adına çirkin paylaşımların merkezi olmaya doğru gidecek gibi.

Yozgat İnisiyatif Derneği sayfasında en son yapılan paylaşımda ise, Türkiye Cumhuriyeti kurucu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Gençler cumhuriyeti biz kurduk, Onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz", sözünün hemen altında montaj edilen resinle birlikte Atatürk'ün sözü ile birlikte gençliği, teröristbaşı, Türk Bayrağını yakan soysuzlar ve 3'üncü kimlik ile eş tutan paylaşım oldu.

Sayfa yöneticilerinin ise bu tür paylaşımlara müdahale etmemesi, insiyatifi eline alamaması ayrı bir soru işareti yarattı.