Celal Atik, Nasuh Akar'dan sonra son yıllarda Dünya ve Avrupa'da şampiyonluklara adeta ambargo koyan Rıza Kayaalp gibi ünlü sporcular yetiştiren Yozgat, belediye bünyesinde kurulan Güreş İhtisas Kulübü, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Yozgat'ta 2012 yılında belediye bünyesinde kurulan Güreş İhtisas Kulübü, her yıl bir üst lige terfi ederek geldiği Grekoromen Stil Güreş Birinci Ligi'nde de rakiplerini geride bırakıp, Süper Lige terfi final grubunda mücadele etme hakkını elde etti.

Yozgat Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü takımı, Grekoromen Stil Güreş Birinci Ligi ilk etabında rakiplerini yenip, lider olarak ikinci etap müsabakalarına katılma hakkını elde etti. Yozgat Celal Atik Spor Salonu'nda gerçekleşen ikinci etap son turunda 9 sıklette yapılan müsabakalar sonunda Yozgat Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, 12 puan toplayarak A grubunu lider olarak tamamladı, grupta 4 puanla ikinci olan Niğde Gençlikspor takımı ile birlikte final grubunda mücadele hakkını elde etti. A grubunda 2 puanda kalan Adana Büyükşehir Belediyespor takımı ise Süper Lig hayallerini önümüzdeki yıla bıraktı.

Yozgat'ta yapılan A grubu müsabakalarında ilk iki sırayı alan Yozgat belediyesi Güreş İhtisas Kulübü ile Niğde Gençlikspor takımları, Çankırı Yarenspor, Burdur Emniyetspor ve Malatya Büyükşehir Belediyespor'un yer aldığı B grubunda ilk ikiye girecek takımlarla eşleşip, 18-19 Aralık tarihlerinde Sakarya'da yapılacak Süper Lige terfi müsabakalarına katılacak. Finalde ilk ikiye giren takımlar önümüzdeki sezon Grekoromen Stil Erkekler Güreş Birinci Ligi'nde mücadele edecek. 
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya