Yozgatspor 1959 FK-Altındağ Belediyespor karşılaşması sonrasında rakip takımın tahriklerinin ardından çıkan olaylarda Yozgat Emniyeti, Emniyet Müdürünün talimatı ile yalnızca Yozgatsporlu yönetici, futbolcu ve taraftarlara sertlik gösterdi. 

Yozgatspor ile Altındağ Belediye spor arasında oynanan karşılaşma sonrası olaylar çıktı. Çıkan olaylara İl Emniyet Müdürünün verdiği aşırı tepki dikkat çekti. Müdür, Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün’ün yanında taraftarları tehdit etmekten hiç çekinmedi.  

Karşılaşma sonrasında saha içinde yaşanan olayları yatıştırmak yerine orantısız güç kullanma talimatı veren Yozgat Emniyet Müdürü, sahadaki görevli polislere “Jop çek, gaz sık” emrini verdi. Bu emir üzerine polisler Yozgatsporlu oyuncular, Yozgatspor yönetimi ve vatandaşlara biber gazı sıkıp jopladı.

POLİS TERÖRÜ
Karşılaşma sonrası gerginliği azaltmak için sahaya inen kulüp temsilcileri ve taraftarlar polis terörü ile karşı karşıya kaldı. Polisin sert müdahalesi sonrası Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün kafa travması teşhisi ile hastaneye kaldırırken, parmakları kırılan Kulüp Müdürü İsmail Şenyiğit ameliyata alındı. Kulüp eski Genel Kaptanı Kadir Arslan ise kalp krizi geçirdi ve anjiyo yapıldı. Daha sonra Altındağlı oyuncular Yozgat Belediye Başkanı ve Yozgatspor Kulüp Başkanı Kazım Arslan’a maç sonunda küfür ettiler. Rakip takım oyuncusu tribünlerden aldığı davul tokmağı ile Yozgatsporlu oyunculara saldırdı.

“GEREKENİ YAPACAĞIM”
Karşılaşma sonrasında yaşanan olaylar üzerine devreye giren Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Emniyet Müdürü ile görüşme yaptı. Basın tribününe çağırdığı Emniyet Müdürüne “Bu vatandaştan aldığınız vergilerle bu vatandaşa dayak atamazsınız. Yozgat Emniyeti olarak maç sonu sadece bizim oyuncularımız ve taraftarımıza saldırdınız. Çocuklar biber gazından etkilendi. Teknik Direktör dayak yedi” dedi. Daha sonra vatandaşlarla görüşen Başer, gereken her şeyi yapacağını ve olaylara şahit olduğunu dile getirdi.

OLAYLARIN BAŞLADIĞI TRİBÜNE MÜDAHALE YAPILMADI
Altındağ tribünlerine hiçbir müdahalede bulunmayan polisler, olaylara davetiye çıkardı.

Karşılaşma sonrasında olayların asıl başlangıç noktası olan Altındağ Belediyespor tribünü, futbolcuları ve yöneticilerine Yozgat Emniyeti tarafından hiçbir müdahale yapılmaması Yozgatlı vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. Emniyet Müdürüne tepkisini gösteren Yozgatspor camiası ve Yozgatlı vatandaşlar Müdürün bir an önce görevinden istifa etmesi yönünde sloganlar attılar.