Türk Polis Teşkilatının 171’inci Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar,  Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, şube müdürleri ve POMEM öğrencileri Vali Abdulkadir Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. 
 
Vali Yazıcı günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada Polis Teşkilatı'nın ülkenin güvenliğinin sağlanmasında önem rol üstlendiğine dikkat çekerek, “Polis teşkilatımızın dün olduğu gibi bugün de gelecekte de güzel olaylara imza atacağına inanıyoruz. Bu anlamda Rabbim Polis Teşkilatımızın güzide evlatlarını, bu vatanın sıhhat ve selametini güzelliklerle, mutlulukla haşr eylesin, polisimizi var etsin. Mülki idarecilik mesleğine bağlı ve en yakın mesleklerden bir tanesi emniyet teşkilatımızdır. Toplum ve fert olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyor olmamızın teminatı, devletimizin bekası, birlik ve beraberliğimizin devamı için durmadan fedakârca hizmet veren emniyet teşkilatımız bu noktada çok önemli görevler ifa etmektedir. Türk polisi bugün gelmiş olduğu noktada, çağın bilim ve teknolojisine uygun modern araç-gereçlerle donanımlı, en üst seviyede eğitimli, görevinin bilinci içerisinde, yüksek disiplin anlayışına sahip, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardım sever olmasıyla Türk milletinin gönlünde çok itibarlı bir yere sahiptir. Can, mal, namus, vatan, bayrak gibi en temel kutsal değerlerin emniyetini sağlamak için cansiperane görev yapan polislerimize şükran borcumuzun olduğunu her fırsatta dile getirmekteyim. Bu noktada görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi de rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Tekrar Polis Teşkilatı'nın 171’inci kuruluş yıl dönümünün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 
Emniyet Personelinden Filografi ve Kâğıt Rölyef Çalışması
Ziyaretin ardından Vali Yazıcı, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde emniyet personellerine yönelik açılan filografi ve kâğıt rölyef kurslarında yapılan çalışmaların sergi açılışını yaptı. Sergiyi gezen Vali Abdulkadir Yazıcı çalışmaları tek tek inceledi.