MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Ferudun Daştan, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmanın ülkemize yapılan en büyük ihanet olduğunu belirterek; “MÜSİAD Yozgat olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız” açıklamasında bulundu. 

Daştan, ulusal güvenliğikorumak amacıyla devletin başlattığı Zeytin Dalı harekâtının, haklı ve meşru olduğuna inandıkları operasyona olan desteğini dile getirdi. 
 
“Bu harekâtın, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi, hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için olduğunu biliyoruz” diyen Daştan, şunları kaydetti: 

“Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmak ülkemize yapılan en büyük ihanettir. İnanıyorum ki , sınırlarımız terör örgütlerinden temizlenecek, huzur, güven ve barış ortamı yeniden tesis edilcektir. Tüm sivil toplum örgütlerini de, teröre karşı ortak duruş sergileme yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstermeye davet ediyoruz.”

MÜSİAD Yozgat’ın duaları ve tüm kalbi duygularla devletinin ve kahraman askerlerinin yanında olduğunu vurgulayan Ferudun Daştan; “Hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun” temennisinde bulundu.