Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği bağlı Yozgat Devlet Hastanesinden bir ilk daha. Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa projeye imza atan Yozgat Devlet Hastanesi, bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezine gelen hastalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonunda basketbol öğreniyor.

Projede haftada üç kez, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Durak Tekgül eşliğinde basketbol antrenmanı yaptırılan hastaların topluma kazandırılarak, özgüvenlerini kazanmalarının sağlanması, takım ruhunun oluşturulması amaçlanıyor. 

2016 Yılı Projelerinden Bir Tanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi
Bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer şunları söyledi. “ 2016 yılı projelerimizden bir tanesi de Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği ile gerçekleştirdiğimiz Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören bireylerin topluma kazandırılması projesi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak ruhsal rahatsızlıkları olan bireyleri spora teşvik ederek tedavilerine bir nebze olsun fayda sağlamayı hedefliyor projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. “ 

Kurca’dan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne Teşekkür
Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki hastalar için üç önemli bir kurumun bir araya gelerek sosyal projeyi hayata geçirdiklerini belirten Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; “Ruhsal hastalıklar toplumun bütününü ilgilendiren bir sorundur. Ruhsal hastalıklar sık görülür, toplumun her kesimini etkiler. Tedavi edilmezlerse kişisel, toplumsal ve maddi kayba neden olur. Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaptığımız projede hastalarımızın topluma kazandırılması için günlük yaşam aktivitelerinden sporla destekleyerek, takım ruhunu yaşamaları, birlikte yapılan çalışmalardaki uyumlarının sağlanmasını hedeflemekteyiz. Böylesine anlamlı bir projede bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.