Yozgat Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı

Yozgat Devlet Hastanesi çalışanlarına olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla yangın tatbikatı eğitimi verildi.
Yayınlanma tarihi: 06 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 18:40

Yozgat Devlet Hastanesinde Sivil Savunma Uzmanı Selahattin Müjdeci tarafından, hastane çalışanlarını olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla verilen yangın tatbikatı eğitimi verildikten sonra, sağlık personeli bahçede yakılan ateşi yangın söndürücüleri kullanarak etkisiz hale getirdi. Tatbikat sırasında yangına ilk müdahale, hasta ve çalışanların tahliyesi, yüksek katlardan hastaların nakledilmesi gibi senaryolar uygulandı. Psikiyatri servisi hasta nakliyesi gerçekleştirilen senaryo, gerçekleri aratmadı. 

Yangın anında nasıl hareket edeceklerini uygulamalı bir şekilde gösteren Müjdeci, söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım konularında da hastane personellerine bilgiler verdi. Son olarak yangın tüpleri ve tüplerin nasıl kullanılacağını uygulamalı olarak anlatılarak, personellere uygulama yaptırarak alevlere hangi yönden müdahale edeceklerini gösterildi.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; "Sağlık tesislerimizde her yıl planlı olarak gerçekleştirdiğimiz yangın tatbikatında personellerimize yangının söndürülmesi ve yatay tahliyenin mümkün olmadığı yataklı servislerde dikey tahliye yapılarak hastaların güvenli bölgeye nakillerinin sağlanmasını amaçlıyoruz." dedi.  

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki