Antalya da 9-13 Aralık tarihleri arasında Cam Piramit Kültür Merkezide Yozgat tanıtım günleri düzenlenecek. Fuara sadece Yozgat merkez ve ilçeleri katılıyor. 

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu "Bu tanıtım günlerini Antalya'daki Yozgatlılar derneği düzenliyor. Yozgat Belediyesi olarak bizde katılım sağlayacağız ve fuarda Yozgat'a ait yöresel yemekler, Yozgat'ın tanıtımına katkı sağlayacağını düşünündüğümüz yöresel ürünleri götüreceğiz." dedi.

Yozgat'a ilk defa gelecek olan vatandaşlar için gezilecek yerleri tanıtan bir rehber harita verileceğini söyleyen Karslıoğlu, Antalya da 37 bin Yozgatlı olduğunu belirten Karslıoğlu katılımında yüksek olacağını ifade etti. 

Antalya'daki dernek yetkilileri katılımın yüksek olması için çalışmalarını sürdürdüğünü ve Yozgat'ı tanıtacak etkinlikler için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Karslıoğlu, "Yozgat Belediyesi Sürmeli topluluğunu, Nida Tüfekçi korolarını da Antalya ya götürmeyi düşünüyoruz. Açılışını da Mehteran ekibimiz ile yapacağız. Yozgat Belediyesi sanat tiyatrosu ekibi de bir kaç skeç hazırlayarak burada oyunlarını sergileyecekler" dedi. Karslıoğlu "Bizim bu fuardaki amacımız gelenlere Yozgat'ın havasını hissetmelerini sağlamak istiyoruz."şeklinde konuştu. (merhaba yozgat)