Yozgat Bu Yatırımlarla Kabuğunu Kıracak

Vali Abdulkadir Yazıcı, Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ile birlikte Yozgat'ta yapımı devam eden Yozgat Şehir Hastanesi ve Diyanet Eğitim Merkezi inşaatlarını inceledi.
Yayınlanma tarihi: 04 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 09:14

Vali Abdulkadir Yazıcı,  Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ile birlikte ilimizde yapımı devam eden Yozgat Şehir Hastanesi ve Diyanet Eğitim Merkezi inşaatlarını inceledi.
 
Yozgat Şehir Hastanesi 2017 Haziran Ayında Hizmete Girecek
Hastane inşaatı incelemesinden önce Vali Abdulkadir Yazıcı,  Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'a; Proje Müdürü Mustafa Tibukoğlu tarafından hastane inşaatı ve gelinen son nokta hakkında brifing verildi. Daha sonra inşaat sahasına giren Vali Abdulkadir Yazıcı,  Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ burada çalışan işçiler ile sohbet edip işçilerin isteği üzerine hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Burada hastane hakkında konuşan Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ Yozgat Şehir Hastanesinin 2017 yılının Haziran ayına kadar tamamlanmasının planlandığını vurgulayarak, " Şehir hastaneleri; hükümetimizin, ülkemizin ve milletimizin gurur duyacağı sağlık tesisleridir. Gerçekten burada devasa bir eser Yozgatlı hemşerilerimiz ve  milletimiz için yapılıyor. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, kazasız belasız bu işin tamamlanmasını temenni ediyorum. Şehir hastaneleri hükümetlerimiz döneminde yapılan sağlık reformunun bir devamıdır. Bildiğiniz gibi 34 ilde şehir hastanesi yapılıyor, bunlardan biri de Yozgat’ımızda. Şuanda inşaatları hızla devam ediyor" dedi.
Bakan Bozdağ," Yozgat Şehir Hastanesi, Rönesans Holding tarafından yapılıyor. Onlar gerçekten güçlü ve işini iyi yapan bir firma. Bu inşaatta da  örneğini görüyoruz. Yozgat Şehir Hastanesini hızlı bir şekilde tamamlanmak için uğraşıyorlar. Şimdiye kadar zeminde 2 kat, üstte 2 kat olmak üzere 4 kat kaba inşaat belli seviyeye geldi ve diğer alanlarıyla beraber hızla büyümektedir. Şuana kadar 30 Milyon TL civarında bir harcama yapıldı. 478 yataklı olan bu  hastane, Yozgat için bölgesi için son derece önemli bir sağlık merkezi, sağlık üssü olacaktır. Türkiye sağlık bakımından Avrupa’nın, Amerika’nın ve dünyanın pek çok yerinin gıptayla takip ettiği, izlediği, örnek aldığı lider bir ülke durumundadır. Bu konumunu daha da geliştirerek şehir hastaneleriyle ileriye taşıyacaktır. Yozgat ve Türkiye için şehir hastanelerimiz hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi. 
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Yozgat'ta Eğitilecek
Yozgat Şehir Hastanesi, ziyaretini tamamlayan  Vali Abdulkadir Yazıcı,  Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ daha sonra, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılan eğitim merkezinde incelemelerde bulundu.
 
Adalet Eski Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ Eğitim Merkezi ile ilgili yaptığı açıklamada " Valimiz Abdulkadir Yazıcı  ve İl Müftümüz Ahmet Poçanoğlu ile beraber bugün Yozgat’ta Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından yaptırılan Diyanet Eğitim Merkezi’ni yerinde inceledik. Gerçekten Yozgat’ımız için gurur verici bir merkez oluşturuluyor. 38 bin metre karelik alanda kurulacak olan merkezde 300 kişinin eğitim göreceği bir tesis, otel, kütüphane, konferans salonu ve lojmanlar yer alacaktır. İhale bedeli 28 Milyon TL olan tesiste çalışmalar tüm hızıyla ile devam etmektedir. İhale süreci 720 günde bitmeyi öngörüyor ancak arkadaşlar daha kısa bir sürede bitebileceğini söylediler. Yapılan merkezle Yozgat’ta Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan İmam Hatip, Müezzin ve Kuran Kursu öğreticileriyle diğer idari personelin hizmet öncesi ve hizmet içi eğitimleri burada yapılabilecek. Yozgat için son derece önemli bir proje. Emeği geçen herkesi ben burada kutluyorum. Bu inşaatın kazasız belasız tamamlanmasını biz temenni ediyoruz. Şuanda çalışmaların iyi gittiğini gördüm ve büyük bir mutluluk duydum" dedi.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki