Yozgat ve Yozgatlının her zaman daha kaliteli bir hizmet alması gerektiğini her fırsatta dile getiren Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan'ın talimatları doğrultusunda kaliteli, bir hizmet daha sayılı günler içerisinde Yozgat halkının hizmetinde olacak.

Mobil Ödeme noktalarının Yozgat'ta hizmete girmesi için yoğun bir mesai harcayan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün ödeme noktalarının hangi tür işlemler yapacağı ve çalışma prensipleri hakkında açıklamalar yaptı.

Belediye tahsilat bürolarında geçekleşen tüm tahsilatların mobil ödeme noktalarından yapılabileceğini belirten Akgün, "Belediye Başkanımız Dr. Kazım Arslan'ın talimatları doğrultusunda dört ay önceden projelendirdiğimiz bir durum şuan faaliyete geçiyor. Belediyemizin yeni bir hizmeti olan fatura ödeme noktaları kısa süre içerisinde Yozgat halkına hizmet vermeye başlayacak. Belediye veznelerimizde yapılan tüm tahsilat hizmetlerini bu ödeme noktalarında vatandaşlarımız rahatça yapabilecekler. Bu ödeme noktalarında emlak vergileri, kira ödemeleri, su ödemeleri, YOBİS işlemleri ve daha sayamadığımız birçok ödeme yapılabilecek" dedi.

İlk etapta iki adet ödeme noktası kurulduğunu ve bu ödeme noktalarının 7/24 hizmet vereceğinin altını çizen Akgün, "Şu an için başlangıç olarak iki adet ödeme noktası kuracağız. Bu ödeme noktalarından bir tanesi Cumhuriyet Meydanı'nda bir tanesi ise Kent Park'ta 7/24 vatandaşlarımıza hizmet verecek. Bu hizmetle Yozgat Belediyesi 81 il içerisinde yine ilklere imza atan bir belediyecilik hizmeti vermiş olacak. Ödeme noktalarında vatandaşlarımız hem tüm bankaların kredi kartları ile hemde nakit olarak ödeme yapma imkanı bulacaklar. Kartlı sayaç kullanan su abonelerimizin sıkça dile getirdiği gece su yüklemesi yapamıyoruz sorunu da artık bu ödeme noktaları ile son bulacak" ifadelerini kullandı.