Yozgat Belediyesi, pandemi döneminde, kiracısı olan işyerleri için kurulan komisyon tarafından esnafları rahatlatacak karar aldı.

Genelge kapsamında işyerleri kapalı olan esnaflardan kira bedeli alınmayacak, faaliyetlerini sürdüren ama gelir kaybı yaşayan esnaflardan kiralarında da yüzde 50 indirim yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Belediye meckisinin pandemi döneminde aldığı karar sonucu kiracısı olan işyerleri için tespit komisyonu kurulmuştu. Tespitlerini tamamlayan komisyondan belediye kiracısı esnaflar için oldukça rahatlatacak bir karar çıktı. Karar Şubat Ayı Belediye Meclis toplantısında meclis üyelerinin oylarına sunulacak.

Komisyonun kararı sonucuna göre, pandemi sürecinde genelge kapsamında işyerleri kapalı olan belediye kiracılarından 01.07.2020 tarihinden 30.06.2021 tarihine kadar kira alınmamasına, faaliyetlerini sürdüren ama gelir kaybı yaşayan esnafların kiralarına ise 01.07.2020 tarihinden 30.06.2021 tarihine kadar yüzde 50 oranında indirim yapılmasına karar verildi.

Bu çerçevede son meclis toplantısında, meclis üyeleriyle birlikte belediyenin kiracısı olan işyerleri ile ilgili bir tespit komisyonu kurulduğunu belirten Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse; “Komisyon kararını verdi. İnşallah, bu karar belediye kiracılarımızı oldukça rahatlatacaktır. Kararı ilk meclis toplantımızda oylayacağız. Dayanışma içinde atlatacağımız bu zor günlerde tüm kardeşlerimize can suyu olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.