Yozgat Belediyesi 6 Haziran'da başlayacak olan Ramazan nedeniyle, vatandaşların istifade etmesi için 'Ramazan Çadırı' kurdu. 

Ramazan ayı nedeniyle hummalı bir çalışma içine giren Yozgat Belediyesi tarafından Dörtyol mevkisine kurulan iftar çadırında, Ramazan ayı boyunca günde 150 kişi olmak üzere toplamda 4.500 - 5.000 kişiye iftarlık dağıtılacak.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bolluk ve bereket ayı olan Ramazan’da ihtiyaç sahibi olan vatandaşların da yüzünü gülmesi gerektiğini söyleyerek, "Dörtyol kavşağında kurulan iftar çadırında yolcularımız, öğrencilerimiz ve iftar etmek isteyen herkes konuğumuzdur." dedi.

Başkan Arslan, Yozgat’ta, Ramazan’ın kendine has güzelliklerini vatandaşlara yaşatmaya çalışacaklarını vurgulayarak. belediyenin imkanlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya gayret göstereceklerini bildirdi.

Başkan Arslan ayrıca, Ramazan ayı boyunca, Hüzni Baba Konağı, Hayri İnal Konağı, Zarife Nine Konağı'nda öğle saatlerinde mukabele yapılacağını ve mahallerde toplu iftar yemekleri vererek, herkesin Ramazan ayının güzelliğinden istifade etmeleri için, belediye olarak ellerinden geleni yapmaya gayret edeceklerini de vurgulayarak, Cumhuriyet Alanı'nda, Ramazan ayı boyunca yapacakları etkinlikler ilede Yozgat'ın Ramazan ayını doya doya yaşamasına çalışacaklarını söyledi.