Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ilk başkan yardımcısı atamasını yaptı. Köse, AK Parti’den Belediye Meclis üyesi seçilen Hasan Erol’u Başkan Yardımcısı olarak atadı. İnşaat Mühendisi olan Hasan Erol, yeni dönemde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek.

Belediye Başkanı Celal Köse başkanlığında yapılan meclis toplantısında ise, başkan vekili, encümen üye, katip üye, imar ve plan bütçe komisyonunda görev alacak üyelerin seçimi yapıldı. Mahalli İdareler seçimleri sonrasında yeni meclis 19 AK Partili, 7 de MHP’li üyeden oluştu.

AK Partili Ahmet Topuz birinci başkan vekili, AK Partili Eyüp Yiğit’te ikinci başkan vekilliğine seçildi. Belediye Encümen üyeliğini ise AK Partili Fatih Bulut, Yasin Gönül ve Osman Erdem seçildi. Katip asil üyeliğine de AK Partili Esra Şahiner ile Süleyman Sarıca seçilirken, yedek üyeliğine ise AK Partili Sümeyya Nur Akbulut ve Alparslan Akyüz seçildi.
 
Belediye Meclisi tarafından kurulan İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe komisyonunda ittifak yapılmadı. 
Milliyetçi Hareket Partisi komisyonlara 3 AK Partili üyenin, 2 tane de MHP’li üyenin seçilmesini teklif etti. Belediye Başkanı Celal Köse ile AK Partili meclis üyeleri bu teklifi kabul etmedi. 
Köse komisyonların 4’e 1 olduğunu hatırlatarak, böyle olmasını teklif etti. 
Teklif meclis üyelerini oy çokluğu ile kabul edildi.
Plan ve Bütçe Komisyonuna AK Partili Muazzez Binici, Nuri Tinel, Şermin Eroğlu, Mustafa Doğan ile MHP’li  Mustafa Bacanlı seçildi.
İmar Komisyonuna ise AK Partili Erdal Bilge Sadef, Sümeyya Nur Akbulut, Hasan Yarar, Oğuzhan Okur ile MHP’li Alper Hökelekli seçildi.