Yozgat Belediyesi Yeni İmar Alanları Açtı

Yozgat Belediyesi Eskipazar 2. Mıntıka civarında 18. Madde uygulaması yaparak yeni alanları imara açtı.
Yayınlanma tarihi: 16 Haziran 2015, Salı günü, saat: 10:23

Yozgat Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 18. madde uygulaması ile Atatürk yolunda bulunan İstikbal Mağazası alt kısımlarındaki gerçekleştirilen proje ile bölge imara alanı olarak açılmış oldu.

3194 sayılı İmar Kanunu gereği bölgenin yapılaşmaya açılmasıyla uygulanan 18. Madde de vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için Yozgat Belediyesine ait araziler bağış yapıldı. Yapılan çalışma ile bölgede toplam olarak 75 hektar alanda (75.000m2) uygulama yapılarak imara açılmış oldu.

11 Haziran 2015 tarihinde askıya çıkarılan 18 uygulaması 10 Temmuz 2015 tarihinde askıdan indirilecek. Kadastro parselleri olan bölge 18. Madde uygulanarak imar parselleri haline getirilecek. Bu sayede yeni yapılaşmalara uygun hale getirildi. Bölgenin çoğunluğunun özel mülkiyetin olmasından dolayı çeşitli hak mahriyetleri meydana gelmesin diye Yozgat Belediyesine ve hazineye ait arazileri bağışlandı. Bu sayede oluşabilecek mağduriyetler giderilmiş oldu.

Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan ve bölgenin 18. Madde uygulamasına dahil edilmesi harita mühendislerine yaptırıldı ve çalışma 6 ay sürdü.

Etiketler: imar   çalışma   yozgat belediyesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki