Yozgat Belediyesi ve Turkcell işbirliği ile Cuma günü Cumhuriyet Meydanında İftar yemeği düzenlenecek. Yemeğe katılımın büyük olması bekleniyor. Herkesim ve her kitlenin yoğun şekilde ilgi göstermesi beklenen iftar, birlik, beraberlik ve paylaşımın ramazan tadında olmasına birkez daha vesile olacak.

Yozgat Belediye Başkanı Dr Kazım Arslan, “Ramazan süresince çeşitli kitleleri bir araya getirmek istiyorduk. Buda bu vesilelerden bir tanesi olacak. Ramazan ruhuna uygun olarak birlik ve paylaşımı amaçlıyoruz. Ramazanda bu tip programlara katılımı önemsiyorum. Burada fakirlere verilen bir iftar gibi algılanıyor. Biz burada böyle değil, herkesin aynı sofrada aynı yemeği paylaşmasını önemli buluyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Dr Kazım Arslan, “Bugünlerde kurulmaya çalışılan birlik ve beraberliğin bundan sonrada devam etmesi için emek harcanmalı. Bu günlerde nasıl bir çaba ve gayret sarfediliyorsa, aynı çabanın bu birlik ve beraberliğimiz korumak içinde bizler çaba sarfetmeliyiz” dedi.

Başkan Arlan, “burada amaç yemek değil, fakir ve zenginin, güçlü ve zayıf, zengin ile fakirin bir arada bulunmasını sağlamak. Hayat ve her şeyin paylaşımdan ibaret olduğu mesajını vermektir. Tüm Yozgatlı hemşehrileri iftara katılımını bekliyorum. Katılamayan hemşehrilerimide, bir başka proğrama bekliyorum” dedi.