Yozgat Belediyesi Makina Parkını Güçlendiriyor

Yozgat belediyesi yeni aldığı iş makinaları ile birlikte makina parkını güçlendiriyor.
Yayınlanma tarihi: 13 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 18:01

Yozgat Belediyesi makina parkını güçlendirmek amacıyla aldığı yeni iş makinalarını teslim aldı. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan teslim sonrasında yaptığı açıklamada "Yeni aldığımız ve hizmete soktuğumuz bu iş makinaları inşallah Yozgat'ımıza hayırlı olur. Mutlaka hayırlı hizmetlerde kullanılacak."dedi.

Bu tür araçlar makina parkımızın önemli eksikleriydi diyen Başkan Arslan "Özellikle 37 tonluk ekskavatör, belediyemizde olmayan, makina parkımızda bir araçtı. Daha önceleri belediye olarak bu tarz makinalarda ki eksikliğimizi kiralama yöntemiyle gideriyorduk, Artık kendimizin var. Tabi ki arkası gelecek, bunların üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bir kaç kepçe ile birlikte yine bir ekskavatörü makina parkımıza katmış olacağız. Bugün itibariyle bir açığımızı kapatmış olduk. Çünkü Yozgat'ta çok ciddi çalışmalar yapıyoruz, bundan sonra da yapacağız, bu sene daha fazla çalışacağız, geçtiğimiz seneye göre. Yeni yol açma çalışmalarımız var. Yeni caddeler, bulvarlar açma çalışmalarımız var. Bu araçlar, özellikle de ekskavatör buralarda çok işimize yarayacak, inşallah hayırlı uğurlu olur. Aldığımız iş makinalarının maliyeti 1 milyon civarında, hatta 1 milyonu biraz geçiyor. Bunların içinde bir de kamyonumuz var, o henüz teslim edilmedi, bir kaç gün içinde teslim edilecek. Biz bu makinaların işe başlamaları için onunla teslim edilmeelerini beklemedik." diye belirtti.

Şey Hacı Ahmet Efendi camisi'nde çıkan yangın ile de kısa bir açıklama yapan Başkan Arslan "Yozgat'ta hepimizi üzen tarihi camimizde çıkan yangın ile ilgili bir takım şeyler konuşuldu. Öncelikle şunu söyleyeyim, itfaiyenin teknik olarak bir eksiği yok ama Yozgat'ımızın büyük bir eksiği geçmişte de söyledik,i şimdi de söylüyoruz, Yozgat çok katlı yüksek binalar halinde yapılaşırken bunun gereği düşünülmemiş. Yozgat'ta çok yüksek binalarda ki katlara ulaşabilecek bir itfaiye aracı yok. Ama bu benim kabahatim değil, kimseyi de suçlamam bu konuda. Bunun üzerinde zaten bir çalışmamız var. Geçen sene bir proje yaptık ama karşılığını temin edemediğimiz için alamadık. İnşallah bir kaç ay içerisinde yüksek katlara ulaşabilecek nitelikte bir itfaiye aracınıda bünyemize katmış olacağız. Yoozgat'ı her türlü arızaya ve tehlikeye karşı teyakkuzda tutacağız. Bunlara rağmen olabilir mi, olabilir. Başka yerler de de oluyor, keşke olmasaydı. Bu eksikliğimizide kapatmış olacağız." Aldıkları iş makinelerinin yerli olduğuna değinen Arslan, “Yerli üretime destek olmak için özellikle yerli araçları tercih ettik. Yerli sanayinin gelişmesine karınca, kararınca katkımız olsun istedik. Daha önce Yozgat’ta bu araçlar kullanılmamış. Güzel araçlar olduğuna inanıyorum. Beğenirsek devamı gelir” şeklinde konuştu.

Etiketler: yozgat   belediye   başkan   kazım arslan     makinaları   teslim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki