Yozgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan, 18 araç, 120 personel ile 3 bin ton tuz ve kum stoku ile kışa hazır olduklarını söyledi. 

7 gün 24 saat kış şartlarıyla mücadeleye hazır olduklarını söyleyen Yozgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan,"18 tane karla mücadele aracımız var. Greyder, bıçaklı kar küreme aracı ve yükleyici aracımız bulunuyor" dedi. 

Kılınçaslan, 3 bin ton karışık tuz ve çakıl bulunduğunu dile getirdi. Kılınçaslan, "Bunun haricinde kamyonlarımızla da mücadeleye destek olacağız. 3 bin ton karla mücadelede kullandığımız karışık tuz ve çakıl var. Bu yıl yollarda tuzu az kullanıp çakıl ve kumu fazla kullanacağız" ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcısı Kılınçaslan, karla mücadeleye 120 personelin katılacağını söyledi. Kılınçaslan, "Vatandaşımızın can güvenliğini düşünüyoruz. Ancak kazalara sebep olacak durumlarda mecbur kaldığımız yerlerde tuzu kullanacağız. Yaklaşık 120 personel ile karla mücadele edeceğiz. Mücadelemiz 7 gün 24 saat devam edecek. 10 ton solüsyonumuz var. Vatandaşın yoğun olarak kullandıkları yerlerde bu solüsyonlar kullanılacak" şeklinde konuştu.

Acil durum ekibinin hazır durumda olduğunu açıklayan Kılınçaslan, "Bugünden itibaren acil durum ekibimiz hazır duruma gelecek. Her duruma karşı hazırlıklıyız. Kar ile mücadelede başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Lise Caddesi'nde rampa kısımların taşlarını değiştirdik. Vatandaşlarımız rampa kısımlarda kayıyordu. Buna da bir önlem almış olduk" diye konuştu.

Tıraşlama çalışmalarının süreceğini sözlerine ekleyen Kılınçaslan, "Geçen sene kaldırımlarda tıraşlama çalışmalarında iyi bir sonuç aldık. Bu senede tıraşlama yapabiliriz. Önemli olan kar buz tutmadan bizim o bölgeleri temizlemiş olmamız. Bunun üzerine yoğunlaşacağız" dedi.

Kılınçaslan ayrıca vatandaşların da kış şartlarında hazırlıklı olmaları gerektiğini söyleyerek önlem almaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.