Yozgat Belediyesi tarafından yapılan 450 araç kapasiteli kapalı otopark hizmete açıldı.

Otopark açılışında konuşan Yozgat Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Dr. Kazım Arslan, bir güzel eseri daha Yozgat'a kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yozgat'ın en önemli sorununun trafik ve otopark sorunu olduğunu aktaran Başkan Arslan, "Bütün görev süremiz boyunca izah etmekte en çok zorlandığımız konu otopark konusuydu. Gönlümüz daha önce yapmayı ve bitirmeyi isterdi ama her şey imkan ve zaman meselesi, bugüne nasip oldu açtık. İnşallah hep birlikte huzur içeresinde kullanacağız. Yozgat'ın en önemli bir ihtiyacına daha cevap vermiş olacağız." diye konuştu.

5 yıl boyuncu bir çok ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Kazım Arslan, “Bu hizmeti hiç kimsenin küçümsememesi lazım. Ben göreve başladığım gün Ankara’ya ilk götürdüğüm proje otopark projesi idi. 15 gün sonra götürdüm. Ama bir kuruş destek alamadım. Hani şimdi konuşanlar var ya; Ankara’ya proje gelmedi diyenler. Sonra ümidimizi kestik, iki sene sonra kendimiz başladık. 2,5 yıl içerisinde burayı bitirdik. Allah’a şükür yüzümüzün akı ile üstesinden geldik” dedi.

Başkan Arslan, Yozgat'ın tarihinde birçok ilkleri gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Şimdi bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Kapalı otoparkımızın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Konuşmanın ardından vatandaşlarla birlikte kapalı otopark gezildi, etli pilav ikram edildi.