Yozgat Belediyesi tarafından geleneksel haline gelen Sürmeli Etkinlikleri kapsamında ilde bulunan 103 çocuğun sünnet işlemleri Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde başladı. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, sünnet olan çocukları ziyaret ederek ailelerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan yaptığı açıklamada, öncelikle ailelere ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 103 çocuğumuz sünnet olacak. Bu Yozgat Belediyesinin çok eski yıllardan beri (zannediyorum bu sene 26-27’nci sene olması lazım) her yıl periyodik olarak bunu yapıyor.  Bu sene bize Bozok Üniversitesi Tıp Fakültemiz yardımcı oldu. 

Başta rektörümüz olmak üzere tüm hastane  hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Neticede bu toplumsal bir olay sosyal bir olay. Bunu hep birlikte üstlendik inşallah bu gelenek devam edecek. Tabi bu gün çocuklarımızın tıbbi işlemlerini yapıyoruz sünnetle ilgili. İnşallah 3 Ağustos’da Sürmeli şenliğiyle birlikte düğünlerini de yapacağız. Neticede hep birlikte yapacağız hep birlikte. Yozgat için güzel bir etkinlik ben hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.