Yozgat Bebek Dostu Oldu

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yürütülen program kapsamında, Yozgat’ta Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çekerek ve Yerköy Devlet Hastaneleri ’Bebek Dostu Hastane’ unvanına sahip oldu.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 14:33

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yürütülen program kapsamında, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaşına kadar devam etmesi amaçlanıyor. Eğitim alan ve hastanelerinde doğru anne sütü uygulamalarını yerleştiren hastaneler ziyaret edilerek, uluslararası düzeyde hazırlanmış standart bir form çerçevesinde değerlendirilmekte ve başarılı uygulamalar yapan, hastaneler ’Anne Sütü Komitesi’ kararı ile ’Bebek Dostu Hastane’ olarak belgelendiriliyor.  

Sağlık Bakanlığı’nın, anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması için hastaneleri teşvik amacı ile "Bebek Dostu Hastane" projesi kapsamında Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çekerek ve Yerköy Devlet Hastaneleri  ’Bebek Dostu Hastane’ unvanına sahip oldu. Yozgat İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; hastanelerin "Bebek Dostu Hastane" unvanının verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken emeği geçen sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Etiketler: bebek   hastane   ismail kurca   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki