Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kurban Bayramı resmi kutlama programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda kamu görevlileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayramlaşma programına Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra, Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Vali Yurtnaç ve beraberindekiler daha sonra sırasıyla, Yozgat Devlet Hastanesi, İl Jandarma Komutanlığı, Yozgat Polisevi, Alparslan Türkeş Huzurevi, Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek buralarda vatandaşlarla bayramlaştı.

Şehit Aileleri de Unutulmadı
Bayramlaşma programının ardından Vali Kemal Yurtnaç, Milletvekili Yusuf Başer, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, 18 Kasım 2012 yılında Hakkari’de bölücü terör örgütü mensuplarınca girilen silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Bostancı’nın eşi İhsaniye Alanyalı Bostancı’yı ve 27 Temmuz’da Hakkari’de bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Polis Memuru Abdullah Bozkurt’un baba ocağına ziyarette bulundu.