CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Salı günü düzenlenen partisinin grup toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözleri üzerine AK Parti İl Teşkilatı’ndan tepki geldi.

Yozgat Ak Parti İl Binası’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İlçe Başkanı İskender Nazlı, Kadın Kolları Başkanı İhsaniye Altınok, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz ve partililer katıldı. 

Kılıçdaroğlu’nun, Ramazanoğlu’na yönelik sözlerine kısa ve net cevap veren AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz: “Siyasetin tek limanı ahlaktır şiarıyla siyaset yapan kişiler olarak ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sema Ramazanoğlu’nu hedef alan ahlak dışı, edep dışı beyanatını AK Parti teşkilatları olarak kınıyoruz. Bunun üzerine de başkada bir şey söylemiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yunus Emre’nin bir sözüyle basın açıklamasını tamamlayan Lekesiz: “Edebim elvermez edepsizlik edene, susmak en güzel cevaptır edebi elden gidene.” ifadeleriyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.