Yapımına 2015 yılında başlanılan ve bir yıl içerisinde tamamlanarak geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde de geçici kabulü yapılan Yozgat Adli Tıp Kurumu, hizmet vermeye başladı.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti iktidarı olarak verdikleri sözlerine yerine getirdiklerini belirterek, ihtilaç duyulan Adli Tıp Kurumu’nun hizmete girdiğini ve ilk otopsinin de yapıldığını söyledi. Yozgat’ta ki adli işlemlerde artık sevklerin olmayacağını dile getiren Milletvekili Başer, personel, UYAP, alt yapı, tıbbi cihaz ve sistem temininin kısa sürede giderilerek kurumun hizmet vermeye başladığını aktardı.
 
Yozgat’ın önemli bir yatırımı daha kazandığını ifade eden Başer, ortaya çıkan eksikliklerin de kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydetti. Adli Tıp Kurumu çevre düzenlemesinin devam ettiğini belirten Milletvekili Başer,  otopsi hizmetleri, savcılık ile mahkemelerin talebi üzerine yapılacak adli muayene ve raporlama işlemlerinin Yozgat’ta yapılacağını vurguladı. Milletvekili Başer, Yozgat’ta yatırımların devam ettiğinin altını çizerek “Diyanet Eğitim Merkezi inşaatımız tamamlanmak üzere. 500'ün üzerinde diyanet personeli burada eğitim alacak. Ağustos ayı içerisinde geçici kabulü yapılacak. Adalet Eğitim Merkezi’nde de çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacak. Havaalanı, hızlı tren ve karayolu çalışmaları da devam ediyor” dedi.