Yöresel Ürünler ve Kahvaltı Evi Açıldı

Yozgat Belediyesi tarafından Doğu Anadolu Bölgesi illerini Batı illerine bağlayan Uluslararası E-88 Karayolu'nun Sarıhacılı mevkiinde inşa ettirilen 'Yöresel Ürünler ve Kahvaltı Evi' düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 16:02
Haberin Foto Galerisi

Yozgat Belediyesi, Sarıhacılı Mahallesine yaptırdığı “Yozgat Evi ve Sarıhacılı Parkı” açılışı ile hatıra ormanı ağaç dikim töreni yapıldı.

Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan Yozgat Evi’nde, başta Parmak Çörek olmak üzere ilimize ait yöresel ürünler satışı yapılacak. Yozgat tarihi konaklarına benzer mimari ile yapılan Yozgat Evi, Yozgat'a gelen misafirlerin ve Yozgat'tan başka yerlere giderken hemşerilerin yanlarında hediyelik eşya olarak ne götüreceği konusunda yaşadığı sıkıntıya çözüm olacak.

İlimize Renk Katacak Bir Tesis Oldu
Tesisin yapılmasında büyük emeği olan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve ekibine teşekkür ederek sözlerine başlayan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı konuşmasına, “Sevgili Belediye Başkanımız Kazım Arslan ile birlikte, iki yıla yakın bir süredir çalışıyoruz. Sayın Belediye Başkanımızın da bizler gibi tek bir hedefi var, o da Yozgat’ı daha ileriye götürmek. Bu nokta da gerek siyasilerimiz gerekse bürokratlarımız çok büyük bir çaba içerinde. İnşallah son yıllarda yapılan çalışmalar ile Yozgat içerinde bulunduğu bu çanağı aşarak daha da büyüyecek. Çalışmalarına başlanılan Havaalanı Projesi, inşallah 1-2 sene içerisinde tamamlanacak olan Hızlı Tren Projesi, sadece bu sene 3 bin artı öğrenci alan ve her geçen gün daha da büyüyecek olan Bozok Üniversitesi, Şehir Hastanemiz, Spor Vadisi Projesi, Kadın Termal Aquapark Projesi ve buna benzer onlarca eserin de faaliyete geçmesi halinde Yozgat’ın çok farklı bir konumda olacağını düşünüyorum “şeklinde devam etti.

Amacımız Yeni Bir İşletme Kurmak Değil Örnek Olmak
Yozgat'ın yerel ürünleri ile hediyelik eşyalarının bulunacağı ve ilimizdeki müteşebbislere örnek olacak bir mekân yaptıklarını belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Türkiye’de birçok şehirlere gittiğimizde o bölgeye ve yöreye ait hediyelik eşya ve anılarla dönüyoruz. Şehrimizde böyle bir şeyin yokluğunu hissettik. Gerek misafirlerimize ikram anlamında gerekse tanıtım ve vizyon anlamında bu eksikliği gidermek için bu tesisi ilimize kazandırdık. Şehrimizin girişi olan Sarıhacılı Mahallemizde satış noktaları oluşturduk. Bu binamız ile hem tarihi Yozgat Konaklarını ve mimarisini yaşatmayı, hem de Yozgat’ın yöresel ürünlerini yapılan yöremizin de adıyla satışa sunarak tanıtımımıza katkı sağlamayı hedefledik. Burada ayrıca, gelen vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında gün boyu kalabilecekleri ve piknik yapabilecekleri, misafirlerini ağırlayabilecekleri alan oluşturduk. İlimize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Açılış töreni sonrasında, Vali Abdulkadir Yazıcı ve beraberindekiler yine Sarıhacılı Mahallesinde oluşturulacak olan hatıra ormanına ağaç diktiler.

Törene Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey,  İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

AÇILIŞIN RESİMLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki