Yöresel Ürün Satış Yeri İnşaatı Devam Ediyor

Yozgat Belediyesi tarafından Sarıhacılı Mahallesine yapılmakta olan Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Tanıtım ve Satış Yeri inşaatı hızla devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 23 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 19:47

Yozgat Belediyesi tarafından Sarıhacılı Mahallesi'nde  inşa etmeye başladığı "Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Tanıtım ve Satış Yeri" tesislerinin inşaatı devam ediyor.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kısa süre önce yapımına başlanılan tesisin kısa sürede tamamlanıp, hizmete sunulacağını söyledi. Tesisin E-88 Karayolu'nun Ankara istikametinde bulunduğunu, yolun karşı tarafına ise park yapıldığını kaydeden Arslan, Doğu Anadolu bölgesini Batı illerine bağlayan E-88 karayolunu kullananların Yozgat yöresine ait ürünleri burada görüp, satın alabileceklerini bildirdi. Bununla birlikte vatandaşlarında bölgede piknik yapabileceklerine vurgu yapan Arslan, ''Kurulan tesislere gidenler Yozgat’ın yöresel ürünlerini tatmış olacak, tarım ürünlerinden, yumurta, bal, kaymak alabilecekler. El sanatlarını görüp hediye olarak alabilecekler. Amacımız Yozgat’ın yöresel ürünlerini tanıtmak'' dedi.

Yozgat’ın yöresel ekmeği olan Parmak Çöreğinde yapılabileceği fırının da bulunacağını ifade eden Arslan, ''Binanın işletmeciliğini belediyemiz yapacak, fırını ise ihale ile özel sektöre vereceğiz. Çünkü parmak çöreği çıkarmak tecrübe ve sanat gerektiriyor. Bu alan Yozgat'ımız için yeni bir piknik alanı olacaktır'' diye konuştu.

Haber: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yozgat   belediye   yöresel   ürün   hediye   eşya   satış   sarıhacılı   mahallesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki