Yozgat Belediyesi, Yozgat İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Yozgat Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü ve Yozgat İŞKUR işbirliğinde açılan yöresel bez dokuma kursunda ürünler ortaya çıkmaya başladı. 

El emeği dokumalarımıza yöresel motiflerimiz ilmik ilmik işleniyor. Elde edilen el emeği göz nuru ürünler Yozgat'ı tanıtma kapsamında çeşitli fuarlarda kullanılacak.

Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Abdulkadir Aslan, Yozgat Halk Eğitimi Merkezi  Müdür Yardımcısı  İlker İnce ve Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü şefi Yalçın Meral yöresel bez dokuma kursunu ziyaret ederek kursun gidişatı hakkında kurs öğretmeninden bilgi aldılar.

Yetkililer bu tür kurslara Yozgat da ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği belirttiler. Bu tür kursların önümüzdeki süreç de çeşitliliğinin artarak devam edeceği bilgisini verdiler.

Kursiyer olarak katılan ev hanımları ise boş zamanlarını değerlendirmenin yanında aylık belli bir ücret almalarından dolay mutlu olduklarını belirtip, kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.