Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz, 2015 yılında Yozgat İl Özel İdaresi tarafından Sorgun'a yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Şahbaz, 2015 yılında özel idare tarafından il genelinde hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirterek, 2015 yılında Sorgun'a yaptığımız çalışmaların başında yol genişletme çalışmaları geliyor. Yıl içerisinde 68 kilometre yolda 1. ve 2. kat asfalt çalışmasının yanında alt yapı eksikliklerini de gidererek araç trafiğine uygun hale getirdik. Küçükköhne - Şahmuratlı - Alcı Köyü grup yolu, Dişli-İsafakılı Köyü grup yolu, Karaveli-Burunören köyü grup yollarında alt yapı ve genişletme çalışmalarını tamamladık. Halen devam eden Eski Çekerek yolu, Belencumafakılı-Emirler arası, Akoluk-Çavuşköy arası, Yaycılar-Balkaya arasında ise çalışmalarımızı 2016 yılı içerisinde tamamlayacağız” dedi.

40 köyde kilit parke çalışması yapıldığını kaydeden Şahbaz, 51 köye ise çöp konteyneri konulduğunu, çöplerin haftada bir alındığını söyledi.

Şahbaz, içme suyu şebekesi olmayan köyün kalmadığını belirterek, “Köylerimizde bulunan su depoları yıl içerisinde temizlendi.  İlçemiz genelinde 6 köy hariç kanalizasyonu olmayan köyümüz yok. Bu altı köyde ise nüfus elli kişinin altında olduğu için kanalizasyon çalışması gerçekleştiremedik” dedi.