Yol çalışmalarında sona gelindi

Sarıkaya Belediyesi tarafından yaz ayları başında başlatılan yol çalışmalarında sona gelindi.
Yayınlanma tarihi: 06 Ekim 2015, Salı günü, saat: 10:53

Sarıkaya İlçesinde Belediye tarafından yaz ayları başında başlatılan yol çalışmalarında sona gelindi.

Sarıkaya İlçesinin çeşitli noktalarında yapılan yol çalışmalarında yıllardır problemli olan Kazım Karabekir mahallesi kooperatif evlerinde devam eden kilit parke yol çalışmaları da tamamlanarak vatandaşların hizmetine açıldı.  

Bölgede ikamet eden vatandaşlar yeni yapılan yol ile ilgili olarak şunları söylediler; "Yıllardır evlerimizin bulunduğu bölgede yol sorunu yaşanıyordu ve özellikle kış aylarında çok büyük zorluklar çekiyorduk. Fakat bu yaz yapılan yol çalışmaları sayesinde artık çamurdan kurtulmuş olacağız. Bu yolların yapılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Ömer Açıkel’ e ve Sarıkaya Belediyesine teşekkür ederiz.” dediler.

Bir diğer yol çalışması ise Yenidoğan ve Battalgazi Mahallelerini uzunlamasına ikiye bölen Ahmet Yesevi caddesinde yapılıyor. Bu zamana kadar bu yolun yaklaşık olarak %60’lık bir kısmı tamamlanarak ilçe halkının kullanımına açılmıştı. Kalan %40’lık kısmın ise çalışmalarına geçtiğimiz hafta içerisinde başlandı. Geçen haftalar önce bozuk olan kısım asfalt yola kadar sökülerek eski parke taşları söküm işleri tamamlandı. Yapılan çalışmalar neticesinde bu yolun kalan kısmının bir iki hafta içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılması planlanıyor.

Etiketler: sarıkaya   belediye   ömer açıkel  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki