Yol Çalışmalarına Hız Verildi

Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, karayollarında ki iyileştirme çalışmalarının biran önce bitirelebilmesi için konunuy akın takipçisi olduklarını belirterek Yozgat-Yerköy arasındaki çalışmalar için 4 milyon lira ek ödenek çıkarıldığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 03 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 12:25

Yozgat'ta 2011 yılında yatırım programına alınıp başlanılan bölünmüş yol ve mevcut yolların standartının yükseltilmesine yönelik çalışmalara kış öncesinde hız verildi. Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, çalışmaların biran önce bitirlme noktasında konu üzerinde hassasiyetle durduklarını belirterek Yozgat-Yerköy arasındaki çalışmaların bu yıl tamamlanıp, ulaşıma sorunsuz açılabilmesi için 4 milyon liralık ek ödeneğin çıkarıldığını söyledi.

Karayolları Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen bölünmüş yol ve iyileştirme çalışmalarının yanında yol bakım, onarım, yama çalışmaları da karayolları ekipleri tarafından yürütülüyor. Yürütülen çalışmaların bir türlü bitirelememesi noktasında Karayolları Kayseri Bölge Müdürlüğü'nün öne sürdüğü mazeretleri ortadan kaldırmak üzere milletvekilleri ve il yönetimi güçleri oranında çalışmalar yapmasına karşın, bir türlü amaçlarına ulaşamıyor. 

2011 yılında yapımına başlanan 101 kilometre uzunluğundaki 153 milyon 894 bin lira proje bedelli Sorgun-Akdağmadeni-Yıldızeli yolunun 48.6 kilometrelik bölümündeki çalışmalar geçen yılın sonunda tamamlanarak hizmete açıldı. Kalan kısmının ise bu yıl sonuna kadar planlandı. Aynı yıl yapımına başlanan 120 kilometre uzunluğundaki 129 milyon 912 bin lira proje bedelli Delice Ayrımı-Yerköy-Yozgat-Sorgun yolunun 59 kilometrelik kesiminde çalışmalar tamamlandı. Geriye kalan kesimlerdeki çalışmalar devam ediyor. Bu yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan çalışmaların hedefine ulaşması için Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başerdevreye girdi. Başer yolun bitirilebilmesi için ihtiyaş duyulan 4 milyon lira tutarındaki ödeneğin çıkartılıp, ilgili kurum hesabına aktarıldığını bildirdi.

Yozgat'ta karayollarına ait bin 80 kilometre yol ağının mevcut olduğunu, bu yolların 138 kilometrelik kısmının bütünlü sıcak asfalt karışımı, 927 kilometrenin ise satıh kaplama olduğu belirtildi.

Boğazlıyan-Himmetdede arası ve Çayıralan-Sızır, Çekerek İlçesi Gökdere mevkisindeki heyalan bölgesinde yeni yol yapımı, Çekerek, Yenifakılı, Çandır ve Boğazlıyan şehir geçişlerinde iyileştirme çalışmalarının devam ettiği, Sorgun-Çekerek köprülü kavşak çalışmasının tamamlanarak ulaşıma açıldığını söyledi.

Toplam uzunluğu 75 kilometre olan Boğazlıyan-Sarıkaya-Sorgun-Çekerek yol ayrımı yolunun 6 kilometrelik Sarıkaya İlçesi girişindeki kesiminde çalışmalar devam ediyor. 37 kilometre uzunluğundaki Himmetdede Ayrımı-Boğzalıyan yolu ile 18 kilometre uzunluğundaki Çekerek Çevre Yolu, 26.6 Kilometre uzunluğundaki Alaca-Çekerek-Zile yolundaki çalışmalar tamamlandı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki