Yoğurt kralından ayrılık açıklaması

Chobani'nin CEO'su Hamdi Ulukaya şirketten ayrılacağı yönündeki haberleri yalanladı. Ulukaya, 'Chobani'siz bir ben düşünemez
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 09:44

Amerika'da yaşayan ünlü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iş adamı hamdi ulukaya şirketin yönetiminden ayrılacağı konusundaki iddialara cevap verdi. Ulukaya, "Kimse bensiz bir Chobani, Chobani'siz bir ben düşünemez. Bu şirketten çekip gitmek  hayatımdan çekip gitmek olur" açıklamasında bulundu. Chobani 8 milyar dolarlık ABD yoğurt pazarının çeyreğini elinde bulunduruyor.

SERVETİNİN YARISINI BAĞIŞLAMIŞTI

ABD'de 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Chobani o tarihten bu yana sektöre hızlı bir giriş yaptı. Türk yoğurt devi Chobani'nin sahibi Hamdi Ulukaya, The Giving Pledge adıyla bilinen ve dünyanın en zengin kişileri Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett ve Microsoft kurucusu Bill Gates tarafından başlatılan kampanyaya dahil olmuştu. Ulukaya bu program çerçevesinde servetinin yarısını hayır işlerine bağışlayacak. Ulukaya, halihazırda Türkiye'deki göçmenlere destek olmak için Birleşmiş Milletler Göçmenler Yüksek Komisyonu'na 2 milyon dolar bağış yapmıştı.

Etiketler: Yoğurt   kralından   ayrılık   açıklaması  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki