Yıldız, TEMA Vakfı temsilcisi oldu

TEMA Vakfı Yozgat İl Temsilciliğinde bayrak değişimi yapılarak, göreve Timur Yıldız getirildi.
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 08:01

TEMA Vakfı Yozgat İl Temsilciliğini 2008’den bu yana gönüllü olarak yürüten Taylan Kocabeyoğlu görevi bıraktı, yerine Timur Yıldız getirildi.

Yıldız görevi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, ülke genelinde 560 bini aşkın gönüllüsüyle birlikte yaşam anlamına gelen toprağa sahip çıkan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük sorumluluk olduğunu söyledi. Yıldız, ''TEMA’nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile Yozgat’ta sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibim ile birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak, ilimizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilimize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz'' dedi.

TEMA Vakfı Yozgat Gönüllüleri, il genelinde yürütülen faaliyetlere destek olacağının altını çizen Yıldız, açıklamasında şunları kaydetti: "Doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması hakkında kamuoyumuz bilinçlendirilecektir. Erozyon, toprak örtüsü ve toprağın korunmasına yönelik etkinlikler yapılacaktır. Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu çerçevesinde tarım alanlarının amaç dışı kullanımını engellenmesine çalışılacaktır. Mera, otlak ve çayırların korunması ve verimliliklerinin arttırılması amaçlı çalışmalar yürütülecektir. Orman sınırlarda herhangi bir nedenle daralma olmasını engellemek ve doğal orman alanlarının korunmasına katkı verilecektir. Su varlığının korunması ve tarımsal kuraklık, çoraklaşma ve çölleşmeyle mücadele edilecektir. Göl, akarsu kıyılarının doğal özelliklerinin korunmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır. Halkımızın tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesinde, su ve enerji tasarrufunun, geri dönüşümlü ürünlerin kullanılmasının teşvik edilmesinde önder rol oynanacaktır."

Yıldız, TEMA Vakfı’na yeni gönüllüler kazandırmak üzere, Minik TEMA, Yavru TEMA, Genç TEMA Lise, Genç TEMA Üniversite ve Mezun TEMA örgütlerini oluşturacaklarını sözlerine ekledi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: tema   vakıf   yozgat   timur yıldız  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki